Lapas karte Kontakti Glavenā lapa
 
lat rus engKontaktinformācija

Rīga

+371 67358696

+371 67222811

Daugavpils

+371 65420116
   


» Ceļojumi | Sanatorijas un SPA


25/08-28/08 no 317 EUR
Somija Helsinki

Pastaigājieties zem parka kokiem un vai iepērcieties modernos veikalos. Helsinki piedāvā neierobežotas atpūtas un izklaides iespējas. Helsinkos ir lieliski muzeji, skaistas baznīcas, gleznaini parki, opera un interesantas vēsturiskas vietas. Pilsētas skaistie parki un piekrastes salas ir populāras atpūtas vietas arī vietējo cilvēku vidū. 

 

 

Ko apskatīties?

 

 

Soumenlinna cietoksnis. Cietoksnis sastāv no vairākām savienotām salas daļām un tajā ir izvietotas mākslas galerijas, muzeji un restorāni, turklāt pie tā ir iekārtota arī pludmale. Suomenlinna cietoksnis, kas datētas ar 18.gs. vidū, ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

 

 

Kauppatori – Helsinku slavenākais zivju tirgus, kas atrodas pilsētas galvenajā tirgus laukumā un ir lieliska vieta, kur apskatīt un nopirkt zivis svaigas zivis, dārzeņus, augļus un suvenīrus. 

 

 

Ateneum Mākslas muzejs - Tajā tiek eksponēti somu mākslas darbi no 18. gadsimta vidus līdz 20. gadsimta 60. gadiem.

 

 

Netālu no Linnanmäki atrakciju parka atrodas ūdens pasaules muzejs Sea Life. Ienirstiet tropisku ūdeņu pasaulē vai iepazīstiet ziemeļu jūru iemītniekus. Caurspīdīgs stikla tunelis ļaus Jums izpētīt jūras faunu visā tās krāšņumā un daudzveidībā. Sea Life ūdens muzejā ir vairāk nekā 30 akvāriji, kuros mitinās aptuveni 100 dažādu sugu jūras dzelmju iemītnieki.

 

 

Senāta laukums. Granīta kāpnes ved no Senāta laukuma uz Helsinku Domu. Kāpjot augšup, ieraugāma aizvien plašāka un daudzveidīgāka Somijas galvaspilsētas panorāma. Doms būvēts 19. gadsimtā un mūsdienās darbojas kā luterāņu baznīca. Senāta laukuma vienā malā iespējams ieraudzīt Valsts padomes ēku, kas būvēta 19. gadsimta pirmajā pusē kā Senāta rezidence, bet tagad ir valdības ēka, bet tai pretī slejas kolonnām rotātā universitātes mājvieta, Universitātei līdzās atrodas Somijas Nacionālā bibliotēka.

 

 

Netālu no Senāta laukuma atrodas Prezidenta pils, kuras vēsturisko arhitektonisko veidolu 19. gadsimtā arī izstrādājis K. L. Engels.

 

 

Helsinku Tirgus laukums (Kauppatori) iekārtojies krastmalā netālu no Senāta laukuma. Šeit var nopirkt suvenīrus, rotaslietas, vāzes, krekliņus un cepures, skatu kartiņas, briežādas un aitādas, ziemeļbriežu figūriņas, vikingu amuletus, suvenīrkrūzītes...

 

 

Klinšu baznīca, kas iecirsta klintīs, atrodas pašā pilsētas centrā. Mieru un atelpu no ikdienas varēsiet gūt, ieejot šajā luterāņu baznīcā, klausoties Ave Maria skaņdarbu un aplūkojot skarbās, klinšainās baznīcas sienas, lieliskās T. Stremmera darinātās tekstilijas, granīta plākšņu altāri; lūkoties debesīs caur stikla jumtu un pasēdēt uz bērza soliem. Altāris redzams no ielas caur stikla durvīm, jo grīda ir tikpat augsta kā ietves segums.

 

 


Populāra apskates vieta ir Jana Sibēliusa piemineklis pilsētas parkā. Metāla stabules unikālas ar to, ka vējainā laikā tās skan, atskaņojot vien pašas dabas sacerētu melodiju. Sibēliusa muzeju atradīsiet Turku pilsētā.

 

 

Jūgendstilā veidotā dzelzceļa stacija, pilsētas centrs - Esplanāde, Uspenska Kadedrāle utt.

 

 

Ceļojuma izmaksas:

- aviopārlidojums Rīga - Helsinki - Rīga - no 130 EUR vienai personai;

 

 

 

 

 

- dzīvošana viesnīcā Scandic Grand Marina****. Piekrastes viesnīca atrodas 500 metru attālumā no Uspenskas katedrāles, Prezidenta pils un Helsinku pilsētas centra. Numuru cenā ir iekļauts bezmaksas bezvadu internets, kā arī saunas un trenažieru zāles apmeklēšana. Divvietīgs numurs ar brokastīm par nakti - 125 EUR.

 

 

 

 

- ieejas biļete uz Sea Life - 18 EUR;

 

 

 

- "Panorama Sightseeing": pilsētas apskates ekskursija ar audiogidu krievu valodā - 1 stunda 45 minūtes - 35 EUR.

 

 

Papildu izdevumi: med. apdrošināšana (pēc Jūsu vēlēšanās).
back
 
 
  Top.LV


Mazā Pils iela 5, Rīga,LV-1050, Latvija
Tālr.: +371 67222811, 67215265
Fakss: +371 67222612
E-pasts: info@astrature.lv

Viestura iela 59, Daugavpils, LV-5403
Tālr: +371 65420116, 65420117
Fakss: +371 65444072
E-pasts: infod@astrature.lv