Alida Tūrs

Krētā iestrēgst tūristi no Latvijas
Krētā iestrēgst tūristi no Latvijas
Tūristi, kuri devās ceļojumā uz Krētu ar tūroperatoriem "Alida Tūrs" un "Novatours", iestrēguši Krēstas lidostā, jo nav operatīvi saņēmuši Latvijas valsts atbildīgo institūciju atļauju reisu veikšanai, informē "Trawelnews.lv".

    Kā portālam Travelnews.lv pavēstīja tūroperatora "Alida Tūrs" valdes priekšsēdētājs Arno Ter-Saakovs, 2020. gada 24. augustā, īsi pirms pulksten 14.00, saņemta atļauja no Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas repatriācijas reisu veikšanai.

Arī, tūroperatora "Novatours" Leonīds Močeņevs direktors, norāda, ka šobrīd notiek intensīva situācijas risināšana, lai ceļotājus no Krētas pēc iespējas ātrāk nogādātu uz Latviju.
Vakar pulksten 16.50 tiek ziņots, ka tūristi ir ceļā uz Latviju.

Grieķija šobrīd ir starp valstīm, kuru kumulatīvie rādītāji ir virs 25 (14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju). Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem "Epidemioloģiskās drošības pasākumi un pretepidēmijas pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai", starptautiskie pasažieru pārvadājumi netiek veikti uz valstīm, kur kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem ir lielāks par 25, tādēļ lidsabiedrībām, lai tās veiktu repatriācijas reisus, jāiegūst īpaša atļauja.

Kā vēstīts, paplašinoties Covid-19 valstu "sarkanajam sarakstam", Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos neceļot ārpus Baltijas valstīm.

Turpinoties Covid-19 saslimstības pieaugumam Eiropā, kopš aizvadītās sestdienas 14 dienu pašizolācija Latvijā jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur kopumā 23 Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, kā arī caur Monako un Andoru jeb kopumā 25 valstīm.

Pašizolācija joprojām jāievēro, arī atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur Austrāliju, kas ir vieno valstīm, kurai ES no 1.jūlija atvēra bloka ārējās robežas.