Novatours - Atpūtas ceļojumi

Tūroperatora Novatours grupas finanšu rezultāti 2021
 Tūroperatora Novatours  grupas finanšu rezultāti  2021
Tūroperatora “Novaturas” grupas, daļa no kura ir Latvijā reģistrētais uzņēmums “Novatours”, pēc pandēmijas izraisītās dīkstāves, šī gada gada pirmajos sešos mēnešos gūst peļņu un atzīst tūrisma nozares atlabšanu.

2021. gada pirmajos sešos mēnešos grupa guvusi 1,1 miljona eiro tīro peļņu, savukārt pērn šajā pašā periodā cieta 2,2 miljonu eiro zaudējumus. EBITDA attiecība šajā pusgadā sasniedza 1,8 miljonus eiro, salīdzinot ar zaudējumiem 0,8 miljonu eiro apmērā pērn šajā pašā periodā.

2021. gada pirmajā pusē pieejamo brīvdienu galamērķu piedāvājums pakāpeniski kļuva pielīdzināms gadam pirms pandēmijas. Šā gada pirmajā pusgadā uzņēmums kopumā apkalpoja vairāk nekā 46 tūkstošus klientu, kas ir par 48% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Grupas ieņēmumi par 6 mēnešiem sasniedza 29,1 miljonu eiro un pārsniedza 2020. gada pirmā pusgada rezultātus par 24%. Šā gada pirmajā pusē apkalpoto cilvēku skaits un gūtie ienākumi joprojām ir zemāki nekā attiecīgajā laikā 2019. gadā, taču uzņēmums katru mēnesi nepārtraukti samazina starpību.

Salīdzinot šos rentabilitātes rādītājus ar to pašu laika periodu 2019. gadā, toreiz sasniegtie rezultāti bija pieticīgāki, EBITDA sasniedza 1,7 miljonus eiro, bet tīrā peļņa sasniedza 0,4 miljonus eiro.

Latvijas tūrisma nozares atveseļošanās un tālākie plāni
Latvijas uzņēmums “Novatours” ceļošanu pēc pandēmijas izraisītās dīkstāves atsāka martā, kā pirmo galamērķi piedāvājot Kanāriju salu Tenerifi. Pirmie lidojumi acumirklī guva atsaucību - reisi tika pilnībā izpārdoti, tādējādi apliecinot Latvijas ceļotāju ilgas pēc ārvalstu ceļojumiem un iedrošinot operatoru turpināt piedāvājuma paplašināšanu.

Pakāpeniski tūroperatora piedāvājumā tika iekļauti galamērķi Ēģiptē, Turcijā, Grieķijā, Bulgārijā un Melnkalnē, kā arī tika realizētas eksotiskās programmas ar ceļojumiem uz Seišelu un Maldīvu salām.

Pozitīvu ietekmi tūrisma nozares atgūšanās procesā deva jūnijā pieņemtie ceļošanas nosacījumu atvieglojumi - jūnijā apkalpoto cilvēku skaits ir par 36% lielāks kā maijā.

“Ticam, ka vakcinācijas aptveres palielināšanās, vakcinācijas sertifikāti un valstu unificēšanās srī turpmāk palīdzēs Eiropas tūrisma nozarei. Tik pat svarīgas ir arī priekšrocības izslimojušajiem cilvēkiem. Tas viss kopumā ļoti pozitīvi ietekmēs cilvēku vēlmi ceļot un turpināt izzināt pasauli,” norāda “Novaturas” grupas vadītāja Audrone Keinīte (Audronė Keinytė).

Būtisks faktors ceļošanas nozares atgūšanās procesā ir iesaistīto pušu spēja ātri reaģēt un attiecīgi pielāgoties. Testēšanās pakalpojumi ir kļuvuši plaši pieejami ceļotājiem - daudzās valstīs testus var veikt lidostās. Apdrošināšanas sabiedrības un bankas arī ir pielāgojušās šīm izmaiņām un piedāvā īpašu apdrošināšanu pret Covid-19, kas sedz ārstēšanas izmaksas gadījumā, ja ceļotāji inficējas ar vīrusu. Visi brīvdienu galamērķi ir pilnībā pielāgoti jaunajai ceļojumu realitātei, un tajos ir ieviesti drošības un higiēnas protokoli, kas ir obligāti visiem tūrisma nozares segmentiem: viesnīcām, restorāniem, labsajūtas centriem, transporta pakalpojumu sniedzējiem utt.

Turpmākajos mēnešos Latvijas tūroperators “Novatours” plāno pakāpeniski paplašināt savu piedāvājumu, pievienojot arvien jaunus galamērķus bruacieniem no Rīgas - Barselona, Korfu, Madeira, Lisabona. Tā kā klientu drošība operatoram venmēr ir bijusi pirmajā vietā, katra jauna galamērķa pievienošana un katra ceļojuma realizēšana ir rūpīgi apsvērts lēmums, ko ietekmē aktuālā drošības gan ārvalstīs, gan lokāli. Rūpīgs darbs tiek ieguldīts arī klientu informēšanā par drošības nosacījumiem un ieceļošanas, izceļošanas noteikumiem. Ceļošana arvien paliek droša un un pieejama, ja tiek ievēroti drošības noteikumi.


Novatours - Atpūtas ceļojumi Jaunumi

06.09.2021

Tūroperators Novatours: Vakcinācijas dēļ situācija tūrismā šajā rudenī ir cerīgāka

Pateicoties vakcinācijai pret Covid-19, situācija tūrisma nozarē šajā rudenī izskatās cerīgāka nekā tā bija pirms gada, atzina aptaujātie tūroperatoru pārstāvji. "Novatours" vadītāja Audrone Keinīte atzina, ka pandēmijas laikā tūrisma nozare ir ieguvusi virkni jaunu prasību un noteikumu, taču ne lai ierobežotu, bet lai darītu to drošāku.


21.08.2021

Rīgā notikusi pēcpandēmijas pirmā ceļojumu aģentu atkalsatikšanās

Kā pastāstīja tūrisma operatora “Novatours” vadītāja Audrone Keinīte (Audronė Keinytė), lai gan agrāk šādi pasākumi bija ierasta nozares pārstāvju satikšanos formāts, pandēmijas raisīto ierobežojumu dēļ tikšanās uz laiku tika atceltas un šī ir pirmā satikšanās pēc ieilgušas pauzes.03.08.2021

Četri viedi, kā pagarināt vasaras bezrūpīgo laiku

Rudens allaž ir nācis ar ražas laiku. Tomēr šobrīd šis laiks iezīmējas citādāks, kāds tas reiz tas bija, kad raža tika ievākta labības laukos un cītīgi koptajos dārzos. Arvien vairāk cilvēku rudeni izmanto, lai dotos ārvalstu ceļojumos, tādējādi ne tikai pagarinot vasaru, bet arī uzdāvinot sev cītīgas strādāšanas atelpu un pelnīto “ražu”. Baltijas valstīs lielākais tūroperators “Novatours” dalās ar rudens atpūtai piemērotākajiem ceļojumu galamērķiem
27.07.2021

Novatours - Ko apskatīt, kad viss jau redzēts populārākajos latviešu ceļojumu galamērķos

Tāpat kā cilvēkam, katrai valstij ir tā viena daļa, ko iepazīt ir ļauts katram, un ir tā otra daļa, kas ir viegli noslēpumaināka, atklājoties pamazām kārtu pēc kārtas tikai īpaši vērīgajiem un tiem, kas to patiesi vēlas iepazīt. Baltijas valstīs lielākais tūroperators “Novatours” dalās ar populārāko ceļojumu galamērķu vēl neiepazītiem noslēpumiem.