Novatours - Atpūtas ceļojumi

Eksotiskas atpūtas ceļojumu galamērķi - Maurīcija un Maldīvija
Eksotiskas atpūtas ceļojumu galamērķi - Maurīcija un Maldīvija
Drosmīgajiem pieder pasaule! Doties neizzinātos tālumos, gūt jaunas pieredzes, atklāt un ļauties iedvesmojošiem atklājumiem - tās ir vērtības, kas paliek neatņemamas līdz sirmām vecumdienām. Izzinot pasauli arvien tālāk no māju sliekšna, ciemos aicina virkne eksotisku ceļojumu galamērķu. Bet kurp doties, tas var mulsināt. Tūroperators “Novatours” apkopojis divu smagsvara cīkstoņu, kas gūst arvien plašāku interesi - Maurīcijas un Maldīvijas - piedāvājumus un priekšrocības katrai no tām.

Maurīcija un Maldīvija ir Indijas okeāna pērles, kas lepojas ar lutinošu vasaras siltumu, baltu smilšu pludmalēm, tirkīzziliem ūdeņiem, augstas kvalitātes atpūtas iespējām, bagātīgām aktivitāšu iespējām un rāmu mieru. Abi ceļojumu galamērķi vilina dažādus ceļotājus - medusmēneša baudītājus, piedzīvojumu mīļotājus, ģimenes un tos, kas atpūtu vēlas baudīt vienatnē. Tomēr katram galamērķim ir savs raksturs - jāatrod tikai sev atbilstošāko.

Daba

Maldīvijas valsti veido simtiem lielāku un mazāku salu.Tās ir pasaulē slavenas ar savām zilajām lagūnām un balto smilšu pludmalēm, kristāldzidru ūdeni un koraļļu rifiem. Salas ir bez izteikta reljefa, klātas ar kokosriekstu palmām un citu tropu veģetāciju. Maldīvu salu augstākais punkts ir 2,4 metri virs jūras līmeņa.
Maurīcija ir viena liela sala. Tās piekrastes garums ir 360 kilometri. Maurīcijas ainavā mijas pakalni, kalni un līdzenumi, kas klāti ar cukurniedru plantācijām vai tropu mežiem. Smilšainās pludmales ieskauj koraļļu rifi.

Pludmales

Maldīvija visā pasaulē tiek uzskatīta par vienu no pasaules lielākajiem galamērķiem pludmaļu dzīves baudīšanai. Salas ir dāsni rotātas ar baltu smilšu pludmalēm, ko ieskauj šalkojošas palmu audzes un siltie Indijas okeāna ūdeņi. Smiltis ir tik mīkstas, ka raisa domu par pastaigu mākoņos.
Maurīcijas žilbinoši baltās pludmales ir lieliskas saskaņā ar visiem starptautiskajiem standartiem, un lielākajai daļai cilvēku tās noteikti patiks, tomēr tās nedaudz piekāpjas Maldīvijai. Maurīcijas pludmalēs ir nedaudz raupjākas smilšu granulas, tomēr to kopējais šarms nav ne mazāk apburošs par Maldīvijas pludmalēm.

Ūdens pasaule

Maldīvija ir niršanas un snorkelēšanas paradīze. Ar dziļiem kanāliem starp salām, kas nodrošina jūras dzīvības pārpilnību, šeit var manīt milzu vaļu haizivis un velnrajas. Lielākajai daļai kūrortu ir savi niršanas centri un niršanas vietas, kas piemērotas visu līmeņu nirējiem. Daudzās viesnīcās netālu no krasta ir tā sauktais mājas rifs. Snorkelējot var sastapt dažādus zemūdens pasaules iemītniekus: no koraļļiem, krāsainām zivīm līdz bruņurupučiem un haizivīm.
Maurīciju gandrīz pilnībā ieskauj koraļļu rifs, tomēr rifā jūras dzīve nav īpaši bagāta. Šeit zemūdens pasaule vairāk būs interesanta tiem, kas vēlas izzināt nogrimušu kuģu vrakus un baudīt koraļļu rifa rāmumu. Atšķirībā no līdziniekiem Indijas okeānā, kur globālās sasilšanas izraisītā jūras temperatūras paaugstināšanās ir nogalinājusi un izbalinājusi koraļļu rifus, Maurīcijā tie joprojām ir krāšņi un iespaidīgi.

Akrivitāšu iespējas

Tā kā Maldīvija ir salu vasts, aktivitāšu iespējas ir izkaisītas. Tāpēc lielākā daļa cilvēku, apmeklējot arhipelāgu, dod priekšroku palikt savā privātajā salu kūrortā, baudot mierpilnu sauļošanos, peldēšanos, izsmalcinātus ēdienus, snorkelēšanu, niršanu, spa apmeklējumiem un ekskursijām (piemēram, vietējās salas apmeklējums, delfīnu kruīzs, pikniks uz neapdzīvotas salas utt.). Viena sala, viens kūrorts – tā ir galvenā pievilcība.
Maurīcija piedāvā neskaitāmas aktivitātes un atrakcijas, piemēram, pasaules līmeņa golfa laukumus, aizraujošus ūdens sporta veidus (ūdens motocikli, vindsērfings, ūdensslēpošana u.c.), paraseilingu, pārgājienus kalnos, medības, putnu vērošanu, vecās koloniālās galvaspilsētas, botāniskos dārzus, UNESCO Pasaules mantojumu vietas.

Garšu māksla

Maldīvijas virtuve apvieno arābu, indiešu un austrumu virtuves. Šeit uzsvars tiek likts uz jūras veltēm. Tāpat gandrīz katrā ēdienā ir rodama arī kokosriekstu klātbūtne. Tāpat šīs valsts nav iedomājama bez maizes izstrādājumiem un dārzeņiem. Gardais ēdiens lepojas ar unikālu garšu, ko veido maigs pikantums, smalks saldums un vispārēja eksotiska piegarša. Ēdiena gatavošanas tradīcijas šeit ir ļoti svarīgas un mantotas no paaudzes paaudzē.
Maurīcijas garšu veido ķīniešu, kreoliešu, franču un indiešu virtuves kombinācija. Ja ir kāda lieta, kas jums ir jāizmēģina, atrodoties šajā krāšņajā valstī, tas ir autentisks karijs. Lai gan tradicionālajam Indijas karijam tiek izmantots viens pamats, kreoliešu karijam ir mazāk garšvielu, tomēr tā garša ir ārkārtīgi bagāta. To ierasti pasniedz ar rīsiem vai maizi, lēcām un dažādiem gardiem čatnijiem.

Par „Novatours”

„Novatours” ir vadošais tūroperators Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kas nodrošina šodien iegādāto pakalpojumu stabilitāti arī nākotnē. Tūroperators organizē brīvdienu un ekskursiju braucienus ar čarterlidojumiem. „Novatours” garantē kvalitatīvus, uzticamus un drošus ceļojumu risinājumus pat uz vistālākajiem galamērķiem.

Novatours - Atpūtas ceļojumi Jaunumi

04.04.2023

Kurp ceļosim ziemā. Kāpēc ir vērts rezervēt ceļojumu jau tagad.

Tūroperators “Novatours” uzsāk ziemas sezonas ceļojumu iepriekšpārdošanu, aicinot ceļotājus no 4. aprīļa iegādāties atpūtas braucienus uz pirmajiem trim galvenajiem ziemas brīvdienu galamērķiem – Ēģipti, Tenerifi un Portugālei piederošo Madeiras salu.
01.03.2023

Tunisija: kas jāzina, pošoties ceļojumā uz šo tuksneša un jūras valsti

Tunisija ir kā maģiskas krustceles, kurās mijas arābu un franču kultūras, svelmains tuksnesis un atsvaidzinoša jūra, apburoši lēns dzīves temps un vietējo iedzīvotāju karstasinīgums ar neizsmeļamu spēju priecāties par dzīvi. Tūroperators “Novatours” ir apkopojis būtiskākos faktus, kas noderēs tiem, kas plāno ceļojumu uz Tunisiju.
11.11.2022

Dubaija - kāpēc tā pulcē miljoniem ceļotāju no visas pasaules

Dubaija pārsteidz, raisa izbrīnu un vienlaikus arī apbur. Tā ir lielākā pilsēta Apvienotajos Arābu Emirātos, kas ir slavena ar mākslīgi veidotām salām, industriāliem un tehnoloģiskiem jauninājumiem, mirdzošiem debesskrāpjiem, greznību, varenību un arvien nemitīgu attīstību.
27.10.2022

Ēģipte bez piramīdām. Ko vēl ir vērts redzēt

Ēģipte ir labi zināms un sirsnīgi iemīļots ceļojumu galamērķis laikā, kad Latvijā valda ziema. Tad tā dāvā vasarīgu siltumu, lutina ar gardu ēdienu un kultūras izziņas iespēju bagātību. Nenoliedzami, šīs valsts populārākais apskates objekts ir Gīzas piramīdas