Novatours - Atpūtas ceļojumi

Gadu mija citos planētas platuma grādos
Gadu mija citos planētas platuma grādos
Gadu mija ir mirklis, kad pasaule apstājas un kļūst netverami vienota. Šo mirkli nemainīgi dodā lielās pilsētās un mazos ciemos, sniegotos plašumos un smilšu klajumos, kalnu pakājēs un okeānu apskalotās pludmalēs - lai kurp vētstu skatienu, pasaule svin. Un tiem, kas 2022. gadu vēlas sagaidīt citādāk, atliek vien atrast sev tīkamu ceļojumu. Tūroperators “Novatours” dalās ieteikumos, kurp vislabāk doties, ja 2022. gadu kārojas sagaidīt citviet un citādāk.  

Ēģipte

Ļoti iespējams, ka Ēģipte dāvā iespēju vispamatīgākajam atskatam aizejošajā - ne tikai personiski, bet senā pasaules vēsturē. Šī Āfrikas kontinenta ziemeļaustrumu daļas tuksnesīgā valsts, ko ieskauj veldzējoša un bagāta Sarkanā jūra, ik uz soļa stāsta kādu vēstures leģendu, aicinot tajā ieklausīties un paņemt līdzi sev noderīgu vēstījumu.
Jauna gada sagaidīšanai šajā valstī ir patiesi bagātas iespējas - tuksneša plašumos zem bezgalīgi zvaigžņotas debess, basām kājām kādā no Sarkanās jūras pludmalēm vai ļaujoties pilsētas krāšņumam salūtos, karstasinīgu deju priekšnesumos, mielojoties ar gardu arābu un citvalstu virtuves ēdienu.
Taču, iespējams, neierastākais un aizraujošākais veids, ka sveikt jauno gadu, ir dodoties Nīlas kruīzā. Ēģipte lepojas ar bagātu vēsturi, mitoloģiju, dievu tempļiem, faraonu dārgumiem, labi saglabājušiem pieminekļiem un neparasto dabu. Taču kopš seniem laikiem dzīve šeit visintensīvāk ir virmojusi pie Nīlas - Āfrikas garākās upes krastiem. Un tieši to, mierpilni un bezrūpīgi ļauj iepazīt kruīza brauciens.
Izvēloties šo unikālo ceļošanas veidu, ir iespēja apmeklēt Ēģiptes spilgtākās un lielākās pilsētas – galvaspilsētu Kairu un Aleksandriju, kā arī apciemot ievērojamākos Ēģiptes arhitektūras objektus: Gīzas piramīdas, Aleksandrijas bibliotēku, nepabeigto obelisku, Abu Simbel, Komoru salas.  

Tenerife

Kad kārojas, ko citu, bet ne pārāk tālu, vai kad gribas vasaru, bet arī sniegu gribētos - atbilde ir Kanāriju sala Tenerife.
Tenerife ir lielākā no Kanāriju salām. Tā tiek dēvēta arī par mūžīgā pavasara salu, jo vidējā gaisa temperatūra visu gadu svārstās 23 - 25 grādu robežās.
Tenerife pārsteidz ar dabas daudzveidību un krāšņumu. Tās okeānā iestiepušies melnie vulkāniskie krasti un smilšu pludmales atgādina skatus kā citai planētai. Romantikas meklētāji var paklaiņot pa banānu plantācijām, pussagruvušajām, kolonistu pamestajām villām un baltu mājiņu ciematiem. Taču tās vislielākais lepnums ir ar sniegotu cepuri klātais, snaudošais vulkāns Teide.
Tas sadala salu divās klimatiskajās zonās – slapjā ziemeļu daļā un sausā dienvidu daļā. No tā virsotnes paveras neaizmirstams skats, tādēļ noteikti ir vērts ieplānot to apciemošanas sarakstā.
Gadu mija Tenerifē tiek svinēta skaļi un pamatīgi. Tā ir vieta, kurp doties tiem, kas alkst dzīvesprieku, mūziku un dejas. Svinības notiek visos pilsētu publiskajos laukumos, piemēram, Los Gigantes un Los Cristianos Tenerifes dienvidos vai Santa Cruz un Puerto de La Cruz Tenerifes ziemeļos. Tāpat tās notiek visos bāros, restorānos un kafejnīcās. Kā arī nevajag apmulst, ja, ejot garām kādai privātai ballītei, tiek saņemts uzaicinājums pievienoties. Tenerifieši ir sirsnīgi un viesmīlīgi, tāpēc vienmēr labprāt uzņem ciemos viesus.

Turcija

Krāspilns, garšpilns un dzirkstošs ir ne tikai Turcijas tirgus. Tādu jauna gada sagaidīšanu sola pati Turcija.
Turcija ir valsts, kas lepojas ar savu izvietojumu uz diviem kontinentiem - Eiropu un Āziju. Tomēr ne tikai tās izvietojums ir unikāls, Turcijā jebkurš gadu mijas svinētājs atradīs sev piemērotāko – vai tā būtu laiska zvilnēšana kādā no skaistajām pludmalēm, turku viesmīlības un kultūras iepazīšana viscaur valstij vai Turcijas nacionālo ēdienu un dzērienu baudīšana. Lai kāds būtu mērķis, Turcija var piedāvāt visu.
Ceļot šajā periodā uz Turciju visērtāk ir no Viļņas.

Lapzeme

Lapzeme vai Ziemassvētku vecīša mājvieta ir pasaku valstība, kur var ne tikai satikt Ziemassvētku vecīti, bet arī doties sniegotos izbraucienos kamanās vai sniega suņu pajūgā, baudīt iespaidīgo Somijas dabu vai izmēģināt ekstrēmākus ziemas priekus, kā arī baudīt ziemeļblāzmu krāšņumu.
Lapzeme ir patiesi dāsna izklaižu iespēju vieta visai ģimenei, taču pamatā visam būs ziemas baudīšana, Ziemassvētku vecīša tuva klātbūtne un dabas maģiskais miers.
Ceļot šajā periodā uz Turciju visērtāk ir no Viļņas.Par „Novatours”

„Novatours” ir vadošais tūroperators Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kas nodrošina šodien iegādāto pakalpojumu stabilitāti arī nākotnē. Tūroperators organizē brīvdienu un ekskursiju braucienus ar čarterlidojumiem. „Novatours” garantē kvalitatīvus, uzticamus un drošus ceļojumu risinājumus pat uz vistālākajiem galamērķiem.

Novatours - Atpūtas ceļojumi Jaunumi

20.01.2022

Pētījums atklāj Baltijas iedzīvotāju atpūtas ieradumu atšķirības

Baltijas valstīs lielākā tūroperatora “Novaturas” pētījums par Baltijas valstu iedzīvotāju atpūtas ieradumiem 2021. gadā atklāj virkni atšķirīrgu iezīmju un paradumu, tomēr vienojošs fakts visās valstīs ir uzkrāto atvaļinājuma dienu daudzums, kas signalizē par pārstrādāšanos un psihoemocionālas izdegšanas iespējām.


06.01.2022

Tūrisma tendences 2022. gadā

Aizgājušā gada tūrisma nozares tendences un pasaules ekspertu prognozes liecina par izmaiņām ceļošanas ieradumos - iezīmējot gan ceļotāju arvien drosmīgāku atgriešanos pasaules izziņā, gan izmaksu turpmāku paaugstināšanos. Tūroperators “Novatours” apkopojis būtiskākos aspektus par 2021. gadu un 2022. gadu tūrisma nozarē.  


01.12.2021

Nomainīt sniega kupenas pret vasarīgu siltumu eksotiskos ceļojumos

Pirmais sniegs pārsteidz un priecē, kā arī lieliski iezīmē mirkli, kad ir vērts sākt plānot atpūtu no ziemas, dodoties ceļojumā pretī vasarīgai saulei. Tuvojoties gada beigām, sākas eksotisko ceļojumu sezona, kas ilgst līdz aprīlim. Tūroperators “Novatours” dalās ieteikumos, kurp ceļot šoziem, ja kārojas patiess siltums, eksotika un jauni iespaidi.  


28.10.2021

Ģimenes ceļojumi - kurp ceļot kopā ar saviem mīļajiem

Tūroperators “Novatours” dalās ģimenēm piemērotāko ceļojumu galamērķu ieteikumos rudens un ziemas sezonā.  Labākajās ģimenes brīvdienās tiek ņemtas vērā visu ceļotāju vēlmes un prioritātes: mamma un tētis vēlas atpūsties, bērni vēlas peldēties