Novatours - Atpūtas ceļojumi

Kankūnas pērles, kas vilina ceļotājus no visas pasaules
Kankūnas pērles, kas vilina ceļotājus no visas pasaules
Kankūna ir viens no visapmeklētākajiem kūrortiem Meksikā, ko iemīļojuši ceļotāji no visas pasaules. Tā savu slavu ir iemantojusi dēļ pasakainajām pludmalēm un labās tūrisma infrastruktūras, tomēr ne tikai to piedāvā šī Jukatanas salas pērle. Tūroperators “Novatours” dalās ar ieteikumiem, ko būtu vērts iekļaut savā noteikti izdarāmo lietu sarakstā, ja kabatā jau ir biļete uz Kankūnu.

Vēstures mantojums

Neliela izbrauciena attālumā no saulainajām pludmalēm sagaida viens no Meksikas lielākajiem lepnumiem - Čičenica (Chichén Itzá). Šis ir vislabāk atjaunotais un otrais arheoloģiskais objekts Meksikā. Tā vēsture aizvijās tūkstoš gadu senatnē. Kukulkanas piramīda, kas vietējiem iedzīvotājiem pazīstama kā „El Castillo” jeb pils, ir viens no jaunajiem septiņiem pasaules brīnumiem. Šo statusu tā ieguva 2007. gadā. Piramīda, ieskaitot tās augšējo platformu, ir tieši 24 metrus augsta.
Nedaudz citādāku noskaņu ir iespejams gūtu senajā maiju pilsētā Tulum, kas atrodas jūras krastā un reiz pildīja aktīvas osta misiju. Ap Šo pilsētu tika uzcelta arī aizsargsiena, kas pēc zinātnieku domām kalpoja par aizsardzību, lai pilsētai neuzbruktu nelabvēļi. Šī pilsēta ir iecienīta tūristu vidū, jo ļoti spilgti raisa pārdomas par senatni - kāda varētu būt bijusi seno maiju dzīve.

Kankūnas zemūdens muzejs

Tiem, kurus aizrauj zemūdens pasaule, noteikti ir vērts apmeklēt šo neparasto zemūdens muzeju. Tas atrodas Kankūnas ūdeņos, taču to ir iespējams sasniegt arī no citas puses - salas Isla Mujeres. Zemūdens muzejā ir aptuveni 500 dažādās lielizmēra skulptūras, kas ir piestiprinātas pašā jūras dibenā. Šī vieta ir ļoti iecienīta nirēju vidū, kuri papildu koraļļu rifiem un krāsainajām zivtiņām var iepazīt citādāku un neparastāku zemūdens pasauli. Ja atrašanās ūdenī nešķiet vilinoša, muzeju ir iespējams arī aplūkot, esot laivā, kurai ir stikla apakša.

Isla Mujeres

13 kilometru attāluma no Kankūnas atrodas cita paradīze - Isla Mujeres. Tā ir daudz klusāka, daudz mierīgāka un rāmāka par Kankūnu, tāpēc labi derēs nelielam atelpas mirklim no Kankūnas iespēju pārpilnības. Isla Mujeres tulkojumā uz latviešu valdu ir ‘’Sieviešu sala’’. Senās leģendas vēsta ka tā tiek dēvēta par Sieviešu salu tādēļ, ka pirāti pirms došanās sirojumos, tieši šeit esot izmitinājuši savas sievietes, lai kaujas laikā tās uz kuģiem netiktu savainotas. Sala ir ļoti maza (vien 7 km gara un apmēram 650 m plata).
Sala pārsteidz ar iespēju daudzveidību: skaistas pludmales, lagūnas, rifi, mangrovju audzes, cenotes un kāpas, kā arī sulīgi vidējie un zemie džungļi kontinentālajā zonā. To vislabāk var iepazīt, dodoties izbraucienā ar velosipēdu, motorolleri vai golfa auto.

Pelde kritenē

Kritenes (Cenote) ir bedres zemē, kas veidojušās izskalošanas rezultātā, iebrūkot pazemes alām, kurās ir pastāvīgs ūdens. Citiem vārdiem sakot, tā ir dabiska ūdens krātuve alā, kuras griesti ir iebrukuši. Kritenēm ir dažādas formas un izmēri. Visizplatītākās kritenes ir alas ar daļēji atvērtu vai atvērtu pārsegumu.
Jukatanas pussalā ir tūkstošiem kriteņu. Ūdens tajās mēdz būt vēss, jo nāk no pazemes, tāpēc pelde kritenē būs lielisks atvēsinājums no karstās Meksikas saules.
Par vienu no izcilākajām tiek uzskatīta Azul kritene, kas tulkojumā nozīmē zilā kritene. Tā ir liela, atklāta kritene ar dzirkstošiem tirkīza ūdeņiem un vairākiem baseiniem. Galvenajā kritenē ir divas peldvietas: dziļākais baseins ir piemērots lēcieniem no klints, bet otrā baseina seklie ūdeņi dara to par iecienītu atpūtas vietu ģimenēm.

Meksika ir garšām bagāta, neatkārtojama, temperamentīga, pikanta. Tā nespēj atstāt vienaldzīgu.
 


Par „Novatours”

„Novatours” ir vadošais tūroperators Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kas nodrošina šodien iegādāto pakalpojumu stabilitāti arī nākotnē. Tūroperators organizē brīvdienu un ekskursiju braucienus ar čarterlidojumiem. „Novatours” garantē kvalitatīvus, uzticamus un drošus ceļojumu risinājumus pat uz vistālākajiem galamērķiem.


Novatours - Atpūtas ceļojumi Jaunumi

04.04.2023

Kurp ceļosim ziemā. Kāpēc ir vērts rezervēt ceļojumu jau tagad.

Tūroperators “Novatours” uzsāk ziemas sezonas ceļojumu iepriekšpārdošanu, aicinot ceļotājus no 4. aprīļa iegādāties atpūtas braucienus uz pirmajiem trim galvenajiem ziemas brīvdienu galamērķiem – Ēģipti, Tenerifi un Portugālei piederošo Madeiras salu.
01.03.2023

Tunisija: kas jāzina, pošoties ceļojumā uz šo tuksneša un jūras valsti

Tunisija ir kā maģiskas krustceles, kurās mijas arābu un franču kultūras, svelmains tuksnesis un atsvaidzinoša jūra, apburoši lēns dzīves temps un vietējo iedzīvotāju karstasinīgums ar neizsmeļamu spēju priecāties par dzīvi. Tūroperators “Novatours” ir apkopojis būtiskākos faktus, kas noderēs tiem, kas plāno ceļojumu uz Tunisiju.
11.11.2022

Dubaija - kāpēc tā pulcē miljoniem ceļotāju no visas pasaules

Dubaija pārsteidz, raisa izbrīnu un vienlaikus arī apbur. Tā ir lielākā pilsēta Apvienotajos Arābu Emirātos, kas ir slavena ar mākslīgi veidotām salām, industriāliem un tehnoloģiskiem jauninājumiem, mirdzošiem debesskrāpjiem, greznību, varenību un arvien nemitīgu attīstību.
27.10.2022

Ēģipte bez piramīdām. Ko vēl ir vērts redzēt

Ēģipte ir labi zināms un sirsnīgi iemīļots ceļojumu galamērķis laikā, kad Latvijā valda ziema. Tad tā dāvā vasarīgu siltumu, lutina ar gardu ēdienu un kultūras izziņas iespēju bagātību. Nenoliedzami, šīs valsts populārākais apskates objekts ir Gīzas piramīdas