Tez Tour

Labākās ekskursijas pa Grieķiju no tūroperatora Tez Tour!
Labākās ekskursijas pa Grieķiju no tūroperatora Tez Tour!
*Kompānija TEZ TOUR atzīta par labāko Grieķijas tūroperatoru prestižajā “Greek Hospitality Awards” vērtējumā 2018., 2019., 2020., 2021. g.

Hellāda – tā ir burvīga atpūta vislabākajās pludmalēs. Tā ir jūra, saule, palmas, lieliskie Vidusjūras virtuves ēdieni. Un vēl – šajā zemē ir tik daudz interesanta, kam vienkārši nevar paiet garām! Grieķijā teju uz katra soļa ir kaut kas ar senatni saistīts. Katrs nostūrītis glabā kādu pārsteidzošu stāstu un atklāsmi. Bet Grieķijas piekrastes un kalni ir bijuši liecinieki dažādu civilizāciju uzplaukumam un galam. Un kurš par to var pastāstīt vislabāk? Protams, tie ir TEZ TOUR zinošie un profesionālie gidi viņu ekskluzīvajās autorekskursijās!
Krētas sala

Krēta, visticamāk, ir populārākais galamērķis Grieķijā. Šo brīnišķīgo salu vienkārši nav iespējams izzināt viena ceļojuma laikā – pat tad, ja izbraukāsiet to krustu šķērsu. Šeit ir kalni un alas (vienā no tām, starp citu, esot dzimis pats Olimpa dievību tēvs Zevs!), pludmales un palmu birzis, grandiozas liecības par vienu no senākajām pasaules civilizācijām, unikāli, seni pareizticīgo dievnami un klosteri, kas atvērti un joprojām pieejami apmeklētājiem, un vienlaikus arī ultramoderni naktsklubi. Ir pat vulkāns Krētai kaimiņos esošajā Santorini salā!

Tiem, kas vēlas atkāpties no jau iemītajām tūrisma apskates takām un tiešām izzināt Grieķiju vairāk.

Ceļojums no Krētas uz Krētu

Krētas sala piekrastē un augstu kalnos ir tik dažāda! Īpaši dienas otrajā pusē, kad Lasiti augstkalnes plato tūristi tikpat kā nav sastopami. Jums būs iespēja apmeklēt lielāko Krētas nažu fabriku un pavērot pieredzējušu kalēju un nažu asinātāju darbu.

Pēcpusdienas stundās apbrīnojamā stalaktītu alā, tās klusumā, neviens jums netraucēs noklausīties neaizmirstamu leģendu par Olimpa galvenās dievības dzimšanu. Tāpat jūs varēsiet pieskarties senākajai Krētā augošajai milzīgajai platānai, kuras stumbru var aptvert tikai 20 cilvēku pūlēm. Savukārt Psihro ciemā prasmīgs podnieks sniegs meistarklasi, veltot savu uzmanību katram tūristam. Bet Sirds Dievmātes sieviešu klosterī jūs piedalīsieties senā rituālā ar t.s. brīnumķēdi. Programmas noslēgumā – tradicionālais Lasiti BBQ mielasts senā tavernā..

Uz aizu zemes malā

Tas ir viens no iespaidīgākajiem Krētas salas ekskursiju maršrutiem! TEZ TOUR Exclusive produkts. Jūs dosieties uz skaistākajām Krētas mežonīgās dabas vietām salas dienvidos, apmeklēsiet kalniešu gana mītni un novērtēsiet kazu slaukšanas procesu Krētas stilā. No izslauktā svaigā piena varēsiet pagatavot gardu jo gardu mīksto sieru. Ar džipiem jūs iekarosiet Tripiti aizu, kuras platums ir vien 3 m, bet aizas sienu augstums sasniedz 60 metrus. Jūs pārvietosieties arī gar bezdibeņa malu, redzēsiet klinšu ērgļus, dzirdēsiet, cik iespaidīgi skan atbalss kanjonā, un redzēsiet, cik pievilcīga ir Krētas kalnu daba.

Noslēgumā – mežonīga pludmale, pelde Lībijas jūrā un sātīgas pusdienas, kas tiks pagatavotas dienvidu Krētas tradīcijās mazā ģimenes tavernā. Šīs ekskursijas piedzīvojumus jūs atcerēsieties visu mūžu!

Adrenalīns kvadrātā

Aicinām jūs uz safari ar ATV tipa kvadracikliem pa mežonīgu Krētas apvidu! Jaunā ekskluzīvā TEZ TOUR programma ļaus gūt neaizmirstamus iespaidus un emocijas! Šo tūristu reti apmeklēto vietu pārsteidzošie dabasskati tiešām iejūsmina. Jūs dosieties uz vienu no salas skaistākajām stalaktītu alām – Agia Paraskevi. Turpceļš ved pa ainaviskā un zaļojošas dabas pilnā Skotino kanjona malu. Pirms ieejas alā notiks drošības tehnikas instruktāža, un jūs saņemsiet aizsargķiveres un lukturīšus.

Pēc nolaišanās pazemē, 5. zālē, pēc visiem piedzīvojumiem un stalaktītu fotografēšanas jums būs iespēja izbraukt ar kvadracikliem pa mežonīgiem kalniem, šaurā aizā pārvarēt džungļu zonu, atpūsties plašā pludmalē un baudīt gardas pusdienas nelielā, kolorītā ciematiņā.

Par ko runā vīrieši

Šīs ekskursijas titulvirsrakstam izmantots komēdijas Par ko runā vīrieši (“О чём говорят мужчины“) nosaukums, bet pašas ekskursijas saturā iekļautas šīs populārās filmas tēmas. Par ko tad runā vīrieši? Viņi runā par vīru draudzību un drosmi, par īstiem ieročiem, par aktīvām izklaidēm, par gara spēku, taču neaizmirst arī par brīnišķo – mūziku un vīnu.

Pirmā pieturvieta – šautuve kalnos: šaušana mērķī ar dažādu marku un kalibru modernām kaujas pistolēm. Tad sekos Eksotisko mūzikas instrumentu muzeja apmeklējums, kurā jūs kopā ar vietējo cilvēku-orķestri izveidosiet reālu folkgrupu, un jautrība sitīs augstu vilni! Krusonasas ciemā jūs apmeklēsiet Sv. Jura baznīcu, un leģenda, kas vēstīs par viņu, saviļņos līdz pat sirds dziļumiem. Ekskursijas noslēgumā baudīsiet atpūtu brīnišķā ģimenes tavernā, kur jūs pacienās ar gardām pusdienām un pasaulē labāko jēra cepeti, kas pagatavots uz atklātas uguns.

Santorini sala

Neviens Grieķijas ekskursiju saraksts nebūs pilnīgs, ja tajā nebūs šīs fantastiskās salas! Nelielais klinšainais krasts, kas paceļas jūras vidū, ir kļuvis par īstu skaistuma, klusuma un miera, romantikas apdvestu oāzi. Santorini, kas ne reizi vien atzīta par skaistāko vietu pasaulē, vienas dienas ekskursijas laikā sagādās jums neaizmirstamus iespaidus visam mūžam.

Jūs apmeklēsiet slaveno vulkānisko salu ar lielu un komfortablu prāmi. Labākie gidi, kas lieliski pārzina Santorini, iepazīstinās jūs ar Kiklādu salu burvīgo arhitektūru un vietām skarbajiem dabas apstākļiem. Kopā ar gidiem jūs dosieties romantiskā pastaigā pa šaurajām sniegbalto pilsētu – Fīras un Ijas – ieliņām. Jūs baudīsiet peldi neparastā melno vulkānisko smilšu pludmalē, tad ieturēsiet pusdienu maltīti vietējā tavernā un nodegustēsiet, kā garšo saldais Vinsanto vīns, kas darināts no unikālas, tikai Santorini salā augošas vīnogu šķirnes. Un noteikti uzņemsiet fotogrāfijas, kuras būs cienīgas rotāt glancēto žurnālu vākus.

knosa – Lasiti

Tiem, kas ir maksimālisti pēc dabas! Divu Krētas nozīmīgāko ekskursiju programma vienā dienā! Jūs apmeklēsiet Knosas pili un Mīnotaura Labirintu, kam ir jau vismaz 4500 gadu. Pēc tam Dikti kalna pakājē apmeklēsiet slaveno meistara Sapunakisa nažu ražotni, kur iepazīsieties ar kalējmeistaru un nažu asinātāju darbu.

Tad nokļūsiet Lasiti kalnu plato un dosieties uz stalaktītu alu, kurā, kā vēsta leģenda, dzimis Zevs – Olimpa dievu tēvs. Pēc tam tradicionālā tavernā jūs gaidīs sātīgas pusdienas.

Psihro ciemā jūs piedalīsieties podniecības meistarklasē. Tie, kas vēlēsies, varēs paši uz podnieka ripas, meistara uzraudzībā, izgatavot sev bezmaksas terakotas suvenīru.
Un ekskursijas noslēgumā – nomaļajos Sirds Dievmātes (Kera Kardiotissa) un Vidjani Dievmātes klosteros jūs varēsiet pieskarties brīnumdarītājām ikonām, kuras dziedē un dāvā svētību.

Rodas sala

Rodas sala, kas hellēnisma periodā bija jūras lielvalsts, bet pēcāk arī kārs kumoss daudziem iekarotājiem (piemēram viduslaikos tā trīs gadsimtus sabija Sv. Jāņa ordeņa bruņinieku valdījumā), mūsdienās ir savdabīgs kosmopolītisks centrs, kas slēpj sevī daudz negaidītu un pārsteidzošu atklājumu tūristiem, kuri to apmeklē.

gaismas un krāsu sala – Simi
Simi (Symi) ir maza un kalnaina sala. Tā liek sevi iemīlēt no pirmā acu skata, un nebeidzami vilina ar savu skaistumu. Klusie gaišzilgie līcīši, brīnumainās kalnu ainavas un neparastā celtņu arhitektūra jūs noteikti neatstās vienaldzīgus. Sala slavena ar to, ka te ir lieliskas jūras sūkļu ieguves vietas un bagātīgi dažādu jūras zivju lomi. Pirmā pieturvieta jūsu ceļojumā būs Panormitis klostera līcis – klostera mūki ar zvanu skaņām sveic katru ostā ienākošo kuģīti. Jūs skatīsiet Sv. Erceņģeļa Mihaila, Simi svētā aizbildņa un jūrasbraucēju sargātāja svētbildi, kurai piemīt spēja apgaismot cilvēka dvēseli. Pa jūru apliecot salu, jūs nonāksiet tās galvaspilsētas Ano Simi ostas rajonā – Gialos.

Pēc pastaigas pa krastmalu un ēnainajām ieliņām, pēc tam, kad vienā no piekrastes tavernām būsiet nobaudījuši svaigi pagatavotu zivju maltīti, jūs spēsiet visā pilnībā novērtēt Simi skaistumu un pievilcību.

Brīvdabas muzejs

Šajā ceļojumā aplūkojamas vai visas vienreizēji skaistās Rodas salas ainavas un objekti. Jūs apmeklēsiet antīko Kamiras pilsētu (Kamirou), nelielos, taču dzīvības pārpilnos Kritinijas, Embonas, Siānas ciemus. Vienā no tiem jūs nobaudīsiet tradicionālos vietējos ēdienus. Sekos Sv. Panteleimona baznīcas apmeklējums, kurā glabājas daļa šī svētā vīra pīšļu un atrodas arī brīnumdarītāja svētbilde.

Turpat, Siānas kalnu miestiņā, jums būs iespēja degustēt grieķu vīnus, baudīt vietējo aromātisko medu un, protams, ciemā spiesto, veselību stiprinošo un dziedniecisko olīveļļu.

Ekskursijas noslēgumā jūs apmeklēsiet pašu tālāko Rodas salas dienvidu punktu – Prasonisi zemesragu, kur vērosiet apbrīnojamo un pārsteidzošo divu jūru saskūpstīšanās ainu.

Rodas mantojuma zelts

Šīs ekskursijas laikā Jums būs iespēja apmeklēt divus Rodas salas nozīmīgākos arheoloģiskos objektus – un bez to aplūka kopiespaids par salu noteikti būs nepilnīgs. Sākumā dosieties uz leģendāro Lindu, kuru dorieši dibināja vēl 11. gadsimtā pirms mūsu ēras. Mūsu gida pavadībā jūs uzkāpsiet Lindas akropolē, kur iepazīsieties ar tās arhitektūras pieminekļiem.

Turpinājumā jūs apmeklēsiet salas galvaspilsētas Rodas senāko daļu, kurā atrodas Lielmestru pils, bet pēc tam aplūkosiet arī tūrisma objektus, kas attiecas uz vēlāku viduslaiku periodu. Tā kā šīs ekskursijas norise paredzēta visas dienas garumā, tad esam paredzējuši Jums arī pusdienu maltīti – pašā Rodas centrā, Therme restorānā.

Peloponesas pussala

Visas ar Peloponesu saistītās varoņteiksmas un mītus uzskaitīt nemaz nav iespējams. Tajos reālie notikumi sadzīvo un mijas ar izdomu un fantāzijas lidojumu: piemēram, antīkais varonis Hērakls un viņa 12 varoņdarbi, mistiskie un mītiskie orākuli, kas var pareģot nāvi vai varu pār visu pasauli, diženie Hellādas valdnieki, kuri sacenšas savā starpā, braucot ar kaujas ratiem… Jāuzsver, ka Peloponesas pussala praktiski nav cietusi no svešzemju iebrucējiem, un tamdēļ tajā grieķu tautas tradīcijas ir saglabātas labāk, nekā jebkur citur Grieķijā. Tāpēc saprotams, ka rodas vēlme visu skatīt savām acīm, un pat ne vienkārši apskatīt, bet izzinoši ielūkoties šīs noslēpumu pilnās senatnes dziļākajos slāņos.

Kruīzs uz Zakintas salu

Neparasti zilgās jūras apņemtā Zakintas sala vilina pie sevis tūristus no visas pasaules. Salas balto smilšu pludmalē, kuru no trim pusēm ieskauj monolīta un stāva klinšu siena, guļ vētras sadragāts kuģis. Šo vietu sauc Navagio Beach jeb, kā to dažkārt dēvē vietējie, par Pirātu līci, kura ainava tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām uz mūsu planētas. Jūras kruīza laikā jūs varēsiet tur baudīt lielisku peldi, kā arī skatīt retos Vidusjūras bruņurupučus (Caretta caretta), kuri izvēlējušies Zakintas salu par vietu, kur laist pasaulē savus pēcnācējus. Dosieties ar kuģīti arī pa iespaidīgiem skatiem bagāto Zilo grotu maršrutu.

Pēc tam jūs apmeklēsiet 16. gs. celto Moni tis Panagias tis Anafonitrias klosteri, kurā savus dzīves pēdējos gadus esot pavadījis salas aizbildnis Sv. Dionīsijs un kura vārdā nosaukta klostera baznīca (Agios Dionisios). Bet ekskursijas noslēgumā baudīsiet pusdienas vienā no jaukajām piekrastes tavernām.

Kalavrita – Patra

Divu bāzes ekskursiju programma vienā dienā! Jūs sagaida Mavrodaphne vīna degustācija Achaia Clauss vīna darītavā, kur jūs apmeklēsiet arī “Imperatora pagrabu” – lielāko vīna pagrabu visā Grieķijā. Pēc tam ar vilcienu, kas savieno Diakopto ar Kalavritu, jūs dosieties aizraujošā braucienā pa pasaulē šaurāko dzelzceļa līniju, kurā vilcieniņa kustībai tiek izmantota Abta zobratu sistēma.

Kalavritas ciemā iesiet pastaigā un pusdienosiet tradicionāla tipa tavernā, bet pēc tam dosieties kalnos – uz Moni Mega Spilaio vīriešu klosteri. Tur jūs nokāpsiet Lielajā alā pie Svētā avota, kā arī pēc tam baznīcā, kura izkalta klintī, varēsiet paust savu lūgumu Svētās Dievmātes ikonai brīnumdarītājai. Ekskursijas noslēgumā jūs iepazīsieties ar Peloponesas pussalas galvaspilsētu Patru un tās dižāko dārgumu – lielisko Sv. Andreja baziliku. Kad ekskursija būs galā, jums būs laiks arī Patras veikalu apmeklējumam.

Antīkais kaleidoskops

Jebkura ceļotāja Obligāti apmeklējamo vietu jeb Must see sarakstā ir vismaz vairākas apskatāmas pilsētas. Un, visticamāk, katrā tādā sarakstā būs minētas Atēnas. Doties visas Hellādas galvenajā tūrisma maršrutā – uz modernās un antīkās Grieķijas sirdi Atēnām – būs iespējams, piemēram, ja atpūtu pavadīsiet Peloponesas pussalā.

Atēnas – šī pilsēta ir lieliska un tās apskates objekti tik dažādi – ļaužpilni, rosīgi, skaisti un iespaidīgi. Tie atklāsies jums visā savā krāšņumā. Bet diženā Akropole ar lielisko Partenonu iespaidos pat vairāk, kā sapņots. Tāpēc, ka tāpat kā pirms daudziem jo daudziem gadsimtiem šis apbrīnojamais komplekss paceļas virs Atēnu pilsētas, neatstājot vienaldzīgus nedz vēstures un senatnes cienītājus, nedz mazāk zinošus tūristus. Akropoles tempļu monumentālais gars aizrauj elpu, un uzņemtajās fotogrāfijās jaušama mūžības dvesma.

Pilsētas apskates ekskursijas laikā ar autobusu jums būs iespēja apskatīt daudzus slavenus Grieķijas galvaspilsētas tūrisma un kultūras objektus, arī Panathenaic stadionu Kallimarmoro rajonā, pie kura pieturēsiet. Šis stadions, kas būtībā ir agrākā antīkā spēļu stadiona replika / rekonstrukcija, atgādinās arī par mūsdienu pirmajām olimpiskajām spēlēm, kad sporta kultūra piedzīvoja renesansi.

Pilsētas vēsturiskajā centrā Plakā jūs vienaldzīgus neatstās nedz līkumotās ieliņas, nedz valsts galvenais laukums Sintagma un tajā skatāmā Nacionālās gvardes godasardze pie monumenta Nezināmajam karavīram. Šis godpilnais un atbildīgais pienākums tiek uzticēts ne katram kareivim – tikai karavīriem, kas dienē tajās elitārajās karaspēka daļās, kuru vēsture saistīta ar grieķu nacionālās neatkarības cīņām pret osmaņu jūgu. Godasardzes maiņas rituāls ir ļoti iespaidīgs, atmiņā paliekošs.

Par vēl vienu šīs ekskursijas odziņu kļūs Korintas kanāla apmeklējums. Šis mākslīgi radītais 6 km garais kanāls, kuru var dēvēt arī par vienu no sava laika pasaules brīnumiem, šķērso Korintas zemesšaurumu Istmijas apkaimē, savienojot Jonijas un Egejas jūras – atdalot Peloponesu no Atikas. Faktiski Peloponesa, kas līdz 19. gs. nogalei bija pussala, mūsdienās var tikt saukta arī par Grieķijas lielāko salu. Ekskursijas piesātināto programmu vaiņagos neaizmirstams panorāmas skats no šī kuģojamā kanāla krasta.

Tez Tour Jaunumi

23.03.2023

Tūroperators «Tez Tour» 2023. gada vasaras sezonā plāno apkalpot aptuveni 30 tūkstošus ceļotāju

Latvijas vadošais tūrisma operators Tez Tour šogad vasaras sezonā plāno nodrošināt ceļojumus aptuveni 30 tūkstošiem tūristu, kas būs par 15% vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu.
18.03.2023

Rezervēto ceļojumu skaits Lieldienu brīvdienām ir pieaudzis

Rezervēto ceļojumu skaits Lieldienu brīvdienām šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaudzis par apmēram 20%, aģentūrai LETA atzina aptaujātajos nozares uzņēmumos. SIA "Tez Tour" pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka rezervēto ceļojumu skaits Lieldienu brīvdienām šogad ir pieaudzis par 20% salīdzinājumā ar pagājušā gada Lieldienām.

22.02.2023

Tūroperators Tez Tour: Pieprasījums pēc ceļojumiem saglabājas nemainīgi augsts

Vairāk nekā 10 tūkstoši ceļotgribētāju rezervējuši 2023.gada vasaras sezonā pieejamos ceļojumus no tūrisma operatora Tez Tour, informē uzņēmumā. Tūrisma izstādes-gadatirgus Balttour laikā Tez Tour klienti rezervēja vairāk nekā 600 ceļojumus, vidēji 600-750 € vērtībā uz vienu personu.
20.02.2023

Tūroperators «Tez Tour»: tūristi rezervējuši jau 47% no kompānijai 2023. gada vasaras sezonā pieejamā ceļojumu apjoma

Latvijas vadošajam tūrisma operatoram Tez Tour rezervēti 47% no visa 2023. gada vasaras sezonai pieejamā ceļojumu apjoma – šis vērā ņemamais rādītājs sasniegts, kopš 2022. gada oktobrī tika uzsākta ceļojumu pārdošana nākamajai vasaras sezonai, informē uzņēmumā.