Ceļojumi

Ceļojumi uz ārzemēm: Saistībā ar Covid, dokumentu pārbaude ir rūpīgāka
Ceļojumi uz ārzemēm: Saistībā ar Covid, dokumentu pārbaude ir rūpīgāka
Kādreiz tik ierastie ceļojumi pat uz labi zināmiem galamērķiem pandēmijas dēļ var izrādīties nepatīkamiem piedzīvojumiem bagāti, Kādi ir speciālistu ieteikumi, lai ceļojumu padarītu pēc iespējas drošāku, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot.

Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas valdes locekle Anta Jokste norāda, ka, dodoties ceļojumā ārpus Latvijas, jārēķinās ar ilgāku laiku lidostās, jo no 1. jūlija Eiropas Savienībā sāka darboties digitālie sertifikāti un katrā lidostā pārbaudes struktūra ir atšķirīga.

"Rīgas lidostā ar divām stundām jārēķinās noteikti, jo sertifikātus pārbauda jau reģistrējot bagāžu. Pat ja ir reģistrējies lidojumam pirms, visi stāv rindā un visus pārbauda. Tikai tos, kuriem ir attiecīgai valstij nepieciešamie dokumenti, laiž tālāk un drošības pārbaudi un iekāpšanu lidmašīnā. Tas ir svarīgi un ļoti nopietni," atzīt Anta Jokste.

Pirmā lieta ir jābūt sertifikātam, kas pierāda vakcināciju un izslimošanas faktu, vai arī 72 stundas iepriekš veikts tests. Papildus un obligāta prasība ir katras valsts veselības drošības forma līdzīgi kā Latvijā Covidpass. Arī to prasa lidostā, jo kad cilvēks šķērsos galamērķa robežu, tā būs obligāti jāuzrāda.

"Lai visus šos dokumentus pārbaudītu, laiks paiet. Ne visiem cilvēkiem vienmēr ir uz rokas visi dokumenti sagatavoti, viņš nesaprot, ko vajag un prasa, ir uztraukums. Tas paņem laiku," atzīst Anta Jokste.  Viņa atzīst, ka kavēties nedrīkst.

Runājot par lidojumiem uz trešajām valstīm, Jokste mudina pārliecināties par prasībām.

"Gribu brīdināt, ka tomēr jāpārliecinās par katru galamērķi, par lidojuma iespējām, vai tas ir tranzīts, kas kur nepieciešams, jo ir atšķirības dažādās valstīs. Atkarībā no tā, no kuras valsts lido vai caur kuru valsti lido, kāda ir galamērķa valsts, jāpārliecinās pirms izlidošanas, vai visi dokumenti ir, vai tranzītā kaut kas nav vajadzīgs papildus," skaidro Anta Jokste, norādot, ka runa ir tikai par Eiropas Savienību. "Jebkurā citā valstī ārpus Eiropas Savienības ir savi noteikumi, tur varbūt mūsu vakcīnas ņem pretī, varbūt neņem, varbūt vajadzdīgs cits formāts vai papildus testi. Tā šobrīd ir vesela zinātne, turklāt mainās no dienas uz dienu."

Klausītājs, kurš nesen atgriezies no ASV, mudina visu informāciju un dokumentus saistībā ar Covid ņemt līdzi papīra formātā un angļu valodā.

Jokste piekrīt, ka visu vajag ņemt drošības pēc līdzi papīra formātā.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abašins atzīst, ka apdrošināšanas jomā galvenais ir lasīt un uzdot apdrošinātājam jautājumu un nepirkt apdrošināšanu pēdējā mirklī. Ja vēlas tādu, kas nosedz ceļojuma nenotikšanu, jo pēdējā brīdī kādam no ģimenes ir pozitīvs Covid tests, tas jādara minimums trīs dienas pirms ceļojumu. Viena standarta nav, lasām un uzdodam jautājumus, mudina Jānis Abašins.

Pieredzē par ceļošanu pa Eiropu ar motociklu šajā laikā dalās LAtvijas motociklu asociācijas skretārs Arnis Blodons.

Ceļojumi Jaunumi

04.03.2021

Ceļotāji no Latvijas uz trešajām valstīm dodas no Lietuvas un Igaunijas lidostām

Neatļaujot čarterlidojumus no Rīgas uz trešajām valstīm, notiek nekontrolēta Latvijas iedzīvotāju došanās uz kaimiņvalstu lidostām Igaunijā un Lietuvā, lai dotos šādos braucienos, pavēstīja Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijā (ALTA).
30.08.2020

Populārākās vietas Spānijā, kur dodas ceļotāji

2020. gada jūlijā Spānijā ieradās vairāk nekā divi miljoni (2,102,812) ārvalstu tūristu, kas ir par 80 % mazāk, salīdzinājumā ar 2019. gada šo pašu periodu. Lielākā daļa ceļotāju devušies uz Baleāru salām, kā arī Andalūziju , Valensijas reģionu  un Kataloniju.

30.06.2020

Piecas praktiskas mobilās lietotnes ērtākai ceļojuma plānošanai

Ceļošana ir viena no daudzajām dzīves baudām – ne velti ir teiciens, ka pasaule ir kā grāmata un, ja neceļojam, mēs no tās izlasām tikai vienu lappusi. Līdz ar pakāpenisku robežu atvēršanu, atkal pavērusies iespējas sākt "šķirstīt lapas", dodoties iepazīt jaunas vietas ārpus savas valsts.
29.02.2020

Koronavīrusa dēļ atcelta liela tūrisma izstāde ITB Berlin 2020

Koronavīrusa dēļ atcelta liela tūrisma izstāde ITB Berlin 2020.  Sakarā ar koronavīrusa straujo izplatību pasaulē, Vācijas galvaspilsēta Berlīne atceļ pasaulē lielāko tūrisma gadatirgu «ITB Berlin 2020», kuram bija jānotiek no 4.03. līdz 8.03.2020. Lēmums ir balstīts uz pieņēmumu, ka Berlīne nespēj nodrošināt drošību visiem dalībniekiem un apmeklētājiem, kuri ierodas no visas pasaules.