Ceļojumi

Ceļojumi uz ārzemēm: Saistībā ar Covid, dokumentu pārbaude ir rūpīgāka
Ceļojumi uz ārzemēm: Saistībā ar Covid, dokumentu pārbaude ir rūpīgāka
Kādreiz tik ierastie ceļojumi pat uz labi zināmiem galamērķiem pandēmijas dēļ var izrādīties nepatīkamiem piedzīvojumiem bagāti, Kādi ir speciālistu ieteikumi, lai ceļojumu padarītu pēc iespējas drošāku, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot.

Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas valdes locekle Anta Jokste norāda, ka, dodoties ceļojumā ārpus Latvijas, jārēķinās ar ilgāku laiku lidostās, jo no 1. jūlija Eiropas Savienībā sāka darboties digitālie sertifikāti un katrā lidostā pārbaudes struktūra ir atšķirīga.

"Rīgas lidostā ar divām stundām jārēķinās noteikti, jo sertifikātus pārbauda jau reģistrējot bagāžu. Pat ja ir reģistrējies lidojumam pirms, visi stāv rindā un visus pārbauda. Tikai tos, kuriem ir attiecīgai valstij nepieciešamie dokumenti, laiž tālāk un drošības pārbaudi un iekāpšanu lidmašīnā. Tas ir svarīgi un ļoti nopietni," atzīt Anta Jokste.

Pirmā lieta ir jābūt sertifikātam, kas pierāda vakcināciju un izslimošanas faktu, vai arī 72 stundas iepriekš veikts tests. Papildus un obligāta prasība ir katras valsts veselības drošības forma līdzīgi kā Latvijā Covidpass. Arī to prasa lidostā, jo kad cilvēks šķērsos galamērķa robežu, tā būs obligāti jāuzrāda.

"Lai visus šos dokumentus pārbaudītu, laiks paiet. Ne visiem cilvēkiem vienmēr ir uz rokas visi dokumenti sagatavoti, viņš nesaprot, ko vajag un prasa, ir uztraukums. Tas paņem laiku," atzīst Anta Jokste.  Viņa atzīst, ka kavēties nedrīkst.

Runājot par lidojumiem uz trešajām valstīm, Jokste mudina pārliecināties par prasībām.

"Gribu brīdināt, ka tomēr jāpārliecinās par katru galamērķi, par lidojuma iespējām, vai tas ir tranzīts, kas kur nepieciešams, jo ir atšķirības dažādās valstīs. Atkarībā no tā, no kuras valsts lido vai caur kuru valsti lido, kāda ir galamērķa valsts, jāpārliecinās pirms izlidošanas, vai visi dokumenti ir, vai tranzītā kaut kas nav vajadzīgs papildus," skaidro Anta Jokste, norādot, ka runa ir tikai par Eiropas Savienību. "Jebkurā citā valstī ārpus Eiropas Savienības ir savi noteikumi, tur varbūt mūsu vakcīnas ņem pretī, varbūt neņem, varbūt vajadzdīgs cits formāts vai papildus testi. Tā šobrīd ir vesela zinātne, turklāt mainās no dienas uz dienu."

Klausītājs, kurš nesen atgriezies no ASV, mudina visu informāciju un dokumentus saistībā ar Covid ņemt līdzi papīra formātā un angļu valodā.

Jokste piekrīt, ka visu vajag ņemt drošības pēc līdzi papīra formātā.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abašins atzīst, ka apdrošināšanas jomā galvenais ir lasīt un uzdot apdrošinātājam jautājumu un nepirkt apdrošināšanu pēdējā mirklī. Ja vēlas tādu, kas nosedz ceļojuma nenotikšanu, jo pēdējā brīdī kādam no ģimenes ir pozitīvs Covid tests, tas jādara minimums trīs dienas pirms ceļojumu. Viena standarta nav, lasām un uzdodam jautājumus, mudina Jānis Abašins.

Pieredzē par ceļošanu pa Eiropu ar motociklu šajā laikā dalās LAtvijas motociklu asociācijas skretārs Arnis Blodons.

Ceļojumi Jaunumi

04.03.2023

Tūroperatori iesaka: kurp ceļosim šovasar

Ceļot kļuvis dārgāk, bet ceļošanas piedāvājumi vasaras mēnešiem tiek izķerti zibens ātrumā... Cilvēki ir izslāpuši pēc brīvdienām ārzemēs, tāpēc viņus neattur pat mazāks izdevīgo piedāvājumu skaits un lielākas summas, kas jāizdod par tiem. Turklāt pārsvarā ceļš ved vienā virzienā.
24.08.2022

Kur pazuduši lētākie pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumi?

2022. gada vasara iezīmē jaunas tendences ceļošanu planošanā. Ja pirms Covid-19 pandēmijas varēja diezgan droši paļauties uz lētākiem pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumiem, līdz ar pandēmijas ierobežojumu mīkstināšanu, šovasar situācija ir pavisam citādāka – vismaz tuvākajā laikā pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumi par pievilcīgu cenu diez vai būs pieejam.
05.08.2022

Kāpēc Grieķija?

Grieķija - viena no saulainākajām valstīm.Viens no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc doties uz Grieķiju, ir tas, ka saule tur spīd vairāk nekā 250 dienas jeb 3000 stundas gadā. Dažās salās mēdz būt pat 300 saulainas dienas gadā. Atvaļinājums šajā virzienā noteikti garantēs labus laikapstākļus!

23.03.2022

Tūristi no Krievijas lido uz Gruziju caur Minsku

Sakarā ar Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā daudzas valstis atsakās no Krievijas tūristiem, taču Gruzija ir atvērusi visas robežas un noņēmusi visus Covid ierobežojumus. Gruzija atļauj Krievijas tūristiem ieceļot gan ar gaisa satiksmes transportu, gan arī ar privātajām automašīnām.