Ceļojumi

Ceļojumus mudina iegādāties tikai pie licencētām tūrisma firmām
Ceļojumus mudina iegādāties tikai pie licencētām tūrisma firmām
Lai ceļojums būtu izdevies, pirms tā meklēšanas ir būtiski pārliecinies, ka izvēlētais pakalpojumu sniedzējs ir atrodams Tūrisma operatoru un aģentu datubāzē – norāda Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).

No šī gada 1. jūlija tūrisma operatora un tūrisma aģenta pakalpojumus ir tiesīgi sniegt tikai tie pakalpojumu sniedzēji, kas ir saņēmuši speciālo atļauju kompleksu tūrisma pakalpojumu sniegšanai un ir reģistrēti PTAC datubāzē. Tāpat datubāzē ir jāreģistrējas saistītu tūrisma pakalpojumu sniedzējiem.

Oktobra beigās bija 304 spēkā esošas licences kompleksu tūrisma pakalpojumu sniegšanai, un datubāzē reģistrēti 144 tūrisma operatori, 260 tūrisma aģenti un astoņi saistītu tūrisma pakalpojumu sniedzēji.

PTAC paziņojumā medijiem norāda, ka starp tūrisma pakalpojuma sniedzējiem atrodas negodīgi komersanti, kuri darbojas bez licences, tādējādi radot riskus ceļotājiem. Iegādājoties ceļojumu no nelicencēta tūrisma pakalpojumu sniedzēja, pastāv riski, ka tūrisma operatora likviditātes problēmu gadījumā nenotiks ceļojumi, netiks nodrošināta iemaksātās naudas summas atmaksas par nenotikušajiem ceļojumiem, kā arī vajadzības gadījumā netiks nodrošināta ceļotāju repatriācija.

Kā piemēru PTAC min SIA “Travel time”, kura bez licences un nepieciešamā nodrošinājuma piedāvāja pārdošanai un pārdeva ceļojumus. Rezultātā PTAC  pieņēma gan pagaidu noregulējumu, gan lēmumu un uzlika uzņēmumam pienākumu izbeigt negodīgu komercpraksi, kā arī piemēroja soda naudu.

Lai izvairītos no nepatīkamiem pārpratumiem, PTAC aicina patērētājus pirms ceļojuma iegādes:

    iepazīties ar informāciju PTAC datubāzē;
    salīdzināt dažādu tūrisma pakalpojumu sniedzēju piedāvājumus;
    pievērst uzmanību ne tikai cenai, bet arī tam, kādi pakalpojumi iekļauti piedāvājumā;
    iepazīties ar pirmslīguma informāciju un līguma noteikumiem.

Kad esat izvēlējies tūrisma pakalpojumu sniedzēju, pie kura vēlaties iegādāties ceļojumu, atcerieties, ka pirms ceļojuma jums ir tiesības saņemt detalizētu informāciju par plānotā ceļojuma:

    iekļauto pakalpojumu īpašībām, tai skaitā informāciju par galamērķi, maršrutu, transportu, izmitināšanu, ēdienreizēm, ekskursijām;
    cenu un maksāšanas kārtību;
    nepieciešamajiem dokumentiem (galamērķa valsts pasu un vīzu režīmu);
    medicīniskajām formalitātēm galamērķa valstī;
    brīvprātīgo vai obligāto veselības apdrošināšanu.

Tāpat atcerieties, ka patērētājam ir tiesības atteikties no ceļojuma, nemaksājot līguma izbeigšanas maksu, ja tūrisma pakalpojumu sniedzējs:

    piedāvā ievērojami mainīt kādu no galvenajām ceļojuma sastāvdaļām;
    nevar izpildīt kādu no ceļotāja īpašajām prasībām, kurām sākotnēji piekrita;
    palielina ceļojuma cenu vairāk nekā par 8%.

Savukārt, ja kāds no ceļojumā iekļautajiem pakalpojumiem netiek sniegts saskaņā ar noslēgto līgumu, tūrisma operatoram ir jānovērš neatbilstība un gadījumā, ja tas netiek darīts, ceļotājam ir tiesības:

    uz cenas samazinājumu un kompensāciju par zaudējumiem;
    izbeigt līgumu, ja tūrisma operators nepiedāvā ceļotājam piemērotu atbilstošu alternatīvu risinājumu.

Ar papildu noderīgu informāciju, dodoties ceļojumā, var iepazīties PTAC mājaslapā.
________________________________________

SIA “ASTRA TŪRE”
Licence number for organisers, retailers:
T-2019-163
Valoda Latviešu
Date of licence issue:
16.07.2019.
Type of business:
tūrisma aģents
Trader registration number in Company register:
40003257338
Registration date in Company register:
1995
Legal address:
Taisnā iela 1, Rīga, LV-1063, Latvija
Actual address:
Mazā Pils iela 5, Rīga, LV-1050, Latvija
Phone:
+371 67222811
Fax:
+371 67222612
E-mail:
info@astrature.lv
Homepage:
www.astrature.lv
Point of sale address:
Mazā Pils iela 5, Rīga, LV-1050, Latvija; Viestura iela 59, Daugavpils, LV-5401 Latvija
Point of sale phone:
+371 67222811; +371 65420116
Point of sale E-mail:
infod@astrature.lv; info@astrature.lv
Webpage(s):
www.aviokase.lv www.aviokases.lv www.astrature.lv


Ceļojumi Jaunumi

29.02.2020

Koronavīrusa dēļ atcelta liela tūrisma izstāde ITB Berlin 2020

Koronavīrusa dēļ atcelta liela tūrisma izstāde ITB Berlin 2020.  Sakarā ar koronavīrusa straujo izplatību pasaulē, Vācijas galvaspilsēta Berlīne atceļ pasaulē lielāko tūrisma gadatirgu «ITB Berlin 2020», kuram bija jānotiek no 4.03. līdz 8.03.2020. Lēmums ir balstīts uz pieņēmumu, ka Berlīne nespēj nodrošināt drošību visiem dalībniekiem un apmeklētājiem, kuri ierodas no visas pasaules.


25.02.2020

Kādēļ vērts ceļot ārpus Eiropas?

Tūrisma nozare mainās, transporta, viesnīcu cenu politika kļūst elastīgāka, un mums ir iespēja plānot finansiālā ziņā piemērotus tālos galamērķus jau daudz plašākai sabiedrībai. Turklāt liela nozīme tālajās zemēs ir vietējiem gidiem, kuri ar tām spēj iepazīstināt daudz pilnīgāk un kolorītāk. Tāpat mūsu ceļotāji ar prieku piedalās dažādās ekskursijās, viņiem svarīga ir arī atpūta pie ūdens – pludmales tālajās zemēs ir ļoti skaistas!


15.02.2020

TripAdvisor nosauc TOP 50 Eiropas apskates objektus

Populārā tūrisma informācijas un rezervācijas vietne "Tripadvisor" sadarbībā ar Eurochange, balstoties uz tūrisma un aktivitāšu rezervācijām un atsauksmju skaitu, izveidojusi sarakstu ar Eiropas populārākajiem un ceļotāju iecienītākajiem apskates objektiem. 50 populārākie apskates objekti Eiropā:


25.01.2020

Ceļotājiem pieaug interese par ceļojumiem ārpus Eiropas

Latvijas ceļotājiem pieaug interese par ceļojumiem uz tālajiem galamērķiem ārpus Eiropas, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca. Pamatprodukts – saule un jūra. Runājot par tūrismu aizvadītajā gadā, Kavaca atklāja, ka nozarei iepriekšējais gads bijis stabils. Viņa pastāstīja, ka, neskatoties uz to, ka saglabājusies ceļošana uz siltajām zemēm, Latvijā ceļotāji labprāt dodas arī uz ziemeļu valstīm.