Ceļojumi

Ceļotājiem pieaug interese par ceļojumiem ārpus Eiropas
Ceļotājiem pieaug interese par ceļojumiem ārpus Eiropas
Latvijas ceļotājiem pieaug interese par ceļojumiem uz tālajiem galamērķiem ārpus Eiropas, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca.
Pamatprodukts – saule un jūra

Runājot par tūrismu aizvadītajā gadā, Kavaca atklāja, ka nozarei iepriekšējais gads bijis stabils. Viņa pastāstīja, ka, neskatoties uz to, ka saglabājusies ceļošana uz siltajām zemēm, Latvijā ceļotāji labprāt dodas arī uz ziemeļu valstīm.

“Taču interese par ziemeļu valstīm ir vairāk pašu cilvēku izvēle nekā tūrisma operatoru darbs, jo saule un jūra ir ceļošanas pamatprodukts.

Šeit saules trūkst, līdz ar to atvaļinājumus pavada siltumā, bet ir cilvēki, kas turpina apceļot Skandināviju. Tas vairāk ir interešu, piemēram, makšķerēšanas, slēpošanas, kalnu staigāšanas tūrisms, kuru cilvēki paši plāno,” skaidroja Kavaca.
Galamērķi – trešās valstis

Viņa atzīmēja, ka pieaudzis arī to iedzīvotāju skaits, kas labprāt dodas uz trešajām valstīm, piemēram, ASV. Pēc Kavacas teiktā, Latvijas iedzīvotāji sāk ceļot vairāk ārpus Eiropas. Ceļojumi kļūst tālāki un garāki. Ja agrāk tas bija reti, tad pēdējā laikā Latvijas iedzīvotāji atrod laiku un naudu tālajiem ceļojumiem.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka pērn tūrisma nozarē viena no aktualitātēm bija tūrisma operatora darbības licences izsniegšana.

Kavaca atklāja, ka pērn 324 tūrisma operatori un aģentūras ir pieprasījušas licences, savukārt licences saņēma – 316 operatori un aģentūras. Tās ir kompānijas, kur legāli nodarbojas ar tūrisma pakalpojumu sniegšanu.

Tāpat Kavaca atzīmēja – asociācijas statistika liecina, ka pērna gada vasaras sezonā, kas ir no aprīļa līdz oktobra beigām, ar tūrisma operatoru palīdzību ceļojumos devušies 248 747 Latvijas iedzīvotāji.
Joprojām Turcija

Pieprasītākais galamērķis bija Turcija, Antālijas piekraste, kur devušies 118 625 Latvijas ceļotāji, Grieķija, Krēta – 33 605, uz citām Grieķijas salām – 18 585 ceļotāji, Spānija, Tenerife – 11 405 Latvijas ceļotāji.

Viņa atzīmēja, ka gadu iepriekš vislielākais ceļotājs bija no Eiropas, tas 2019.gadā novērots Āzijas ceļotāju skaita pieaugums. Tas liek mainīt pakalpojumu tendences, tai skaitā arī Latvijā.

Eiropas ceļotājam galvenais mērķis pagājušajā gadā bija “ceļojums ar jēgu”. Tātad dodas ceļojumā ne tikai atpūsties, bet arī gūt pievienoto vērtību – izzināt vēsturiskas vietas, kultūru, ēdienu kultūru. “Līdz ar to tas būs tūrisma operatoru izaicinājums nākamajā gadā – iekļaut šāda veida ceļojumus plānošanā,” viņa uzsvēra.

Ceļojumi Jaunumi

29.02.2020

Koronavīrusa dēļ atcelta liela tūrisma izstāde ITB Berlin 2020

Koronavīrusa dēļ atcelta liela tūrisma izstāde ITB Berlin 2020.  Sakarā ar koronavīrusa straujo izplatību pasaulē, Vācijas galvaspilsēta Berlīne atceļ pasaulē lielāko tūrisma gadatirgu «ITB Berlin 2020», kuram bija jānotiek no 4.03. līdz 8.03.2020. Lēmums ir balstīts uz pieņēmumu, ka Berlīne nespēj nodrošināt drošību visiem dalībniekiem un apmeklētājiem, kuri ierodas no visas pasaules.


25.02.2020

Kādēļ vērts ceļot ārpus Eiropas?

Tūrisma nozare mainās, transporta, viesnīcu cenu politika kļūst elastīgāka, un mums ir iespēja plānot finansiālā ziņā piemērotus tālos galamērķus jau daudz plašākai sabiedrībai. Turklāt liela nozīme tālajās zemēs ir vietējiem gidiem, kuri ar tām spēj iepazīstināt daudz pilnīgāk un kolorītāk. Tāpat mūsu ceļotāji ar prieku piedalās dažādās ekskursijās, viņiem svarīga ir arī atpūta pie ūdens – pludmales tālajās zemēs ir ļoti skaistas!


15.02.2020

TripAdvisor nosauc TOP 50 Eiropas apskates objektus

Populārā tūrisma informācijas un rezervācijas vietne "Tripadvisor" sadarbībā ar Eurochange, balstoties uz tūrisma un aktivitāšu rezervācijām un atsauksmju skaitu, izveidojusi sarakstu ar Eiropas populārākajiem un ceļotāju iecienītākajiem apskates objektiem. 50 populārākie apskates objekti Eiropā:


23.01.2020

Brīdinājums ceļotājiem, kuri dodas uz Ķīnu

Pasaules Veselības organizācija ir izplatījusi brīdinājumu par jauna nezināmas izcelsmes koronavīrusa uzliesmojumu Ķīnā Uhaņas pilsētā (Wuhan) Hubei provincē. Ārlietu ministrija (ĀM) lūdz rūpīgi iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā ievietoto informāciju par koronavīrusu un ieteikumiem profilakses pasākumiem.