Ceļojumi

Kāpēc Grieķija?
Kāpēc Grieķija?
1. Grieķija - viena no saulainākajām valstīm
Viens no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc doties uz Grieķiju, ir tas, ka saule tur spīd vairāk nekā 250 dienas jeb 3000 stundas gadā. Dažās salās mēdz būt pat 300 saulainas dienas gadā. Atvaļinājums šajā virzienā noteikti garantēs labus laikapstākļus!
2. 80% Grieķijas aizņem kalni
Domājot par Grieķiju, jūs parasti uzburat priekšstatu par smilšainajiem krastiem, zilo Vidusjūru un baltām kalnu mājām ar ziliem jumtiem. Tomēr lielākā daļa valsts faktiski ir kalni. Grieķija ir viena no kalnainākajām valstīm Eiropā. Pārgājieniem un kalnu cienītājiem tas ir ideāls galamērķis.
3. Grieķija sastāv no tūkstošiem salu
Jūs droši vien esat pazīstami ar tādām salām kā Krēta, Rodas sala, Korfu, Kefalonija, un esat dzirdējuši par Santorini un Mikonas skaistumu. Bet vai zinājāt, ka Grieķija sastāv no tūkstošiem dažāda izmēra salām? Tiek lēsts, ka tādu ir pat līdz 6000, no kurām tikai aptuveni 227 ir apdzīvotas.
4. Grieķijā ir pat 18 UNESCO pasaules mantojuma vietas
Ja jums patīk vēsture un jums patīk apmeklēt un izpētīt seno mantojumu, jūs Grieķiju jo īpaši izbaudīsiet. Šeit jūs atklāsiet tādas pasaulslavenas vietas kā Atēnu Akropoli, Apollona templi, Meteoru un Korfu vecpilsētu.
5. Grieķijā nav nevienas vietas, kas no jūras būtu tālāk par 137 kilometriem
Grieķijai ir iespaidīga 16 000 kilometru gara krasta līnija, kas atzīta kā viena no TOP 10 garākākajām piekrastēm pasaulē. Turklāt neviena vieta valstī neatrodas tālāk par 137 kilometriem no jūras. Grieķijā atrast pludmali ir ļoti vienkārši, un tur tiešām vietas pietiks visiem!
6. Grieķija ir bagāta ar savvaļas dzīvniekiem
Grieķijā dzīvo daži no pasaulē unikālākajiem dzīvniekiem. Daži dzīvnieki pat ir sastopami tikai noteiktās Grieķijas salās, tostarp roņi, bruņurupuči, vardes, ķirzakas, čūskas, zivis, tauriņi, peles un pat Krētas savvaļas kaza. Daži interesanti fakti par Grieķiju visiem putnu vērotājiem – valstī dzīvo 240 putnu sugas un vairāk nekā 100 000 putnu.
7. Grieķija ir olīvu paradīze
Olīvas ir palikušas kā liela daļa grieķu kultūras līdz pat mūsdienām. Valstī ir vairāk nekā 120 miljoni olīvkoku un katru gadu tiek saražoti 2,2 miljoni tonnu olīvu. Grieķija ir trešā lielākā olīvu ražotāja pasaulē piegādājot vairāk olīvu veidu nekā jebkura cita pasaules valsts, tāpēc olīvu cienītājiem Grieķijā degustācija ir obligāta.
8. Grieķijā ir vairāk arheoloģisko muzeju nekā jebkurā citā pasaules valstī
Grieķijā ir pat 110 arheoloģijas muzeji, un tā ieņem augstāko vietu pasaulē to skaita ziņā. Tajos var atklāt seno grieķu mantojumu, dažādus atklājumus un mitoloģiskus noslēpumus.
9. Grieķija un tās vēsture
Senās Grieķijas civilizācijas mantojums pārsteigs jūs ar savu varenību, vēsturi un ilgmūžību! Visā Grieķijā atrodas iespaidīgas savrupmājas, cietokšņi, akropoles, amfiteātri, klosteri un pilis, kuru apskatei būtu nepieciešami vairāki gadi!
10. Tradicionālā grieķu virtuve
Droši vien neviens neapstrīdēs apgalvojumu, ka grieķu virtuve ir viena no vecākajām un bagātākajām virtuvēm pasaulē. Grieķi ēdiena gatavošanā izmanto mājās gatavotus sierus, olīvas, svaigus dārzeņus un garšaugus. Vismaz vienu reizi mūžā ir jāizmēģina oriģinālie grieķu salāti, mājās gatavota pita ar olīveļļu un, protams, to tradicionālie sieri, kas kūst mutē.

Ceļojumi Jaunumi

04.03.2023

Tūroperatori iesaka: kurp ceļosim šovasar

Ceļot kļuvis dārgāk, bet ceļošanas piedāvājumi vasaras mēnešiem tiek izķerti zibens ātrumā... Cilvēki ir izslāpuši pēc brīvdienām ārzemēs, tāpēc viņus neattur pat mazāks izdevīgo piedāvājumu skaits un lielākas summas, kas jāizdod par tiem. Turklāt pārsvarā ceļš ved vienā virzienā.
24.08.2022

Kur pazuduši lētākie pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumi?

2022. gada vasara iezīmē jaunas tendences ceļošanu planošanā. Ja pirms Covid-19 pandēmijas varēja diezgan droši paļauties uz lētākiem pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumiem, līdz ar pandēmijas ierobežojumu mīkstināšanu, šovasar situācija ir pavisam citādāka – vismaz tuvākajā laikā pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumi par pievilcīgu cenu diez vai būs pieejam.
23.03.2022

Tūristi no Krievijas lido uz Gruziju caur Minsku

Sakarā ar Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā daudzas valstis atsakās no Krievijas tūristiem, taču Gruzija ir atvērusi visas robežas un noņēmusi visus Covid ierobežojumus. Gruzija atļauj Krievijas tūristiem ieceļot gan ar gaisa satiksmes transportu, gan arī ar privātajām automašīnām.
09.07.2021

Ceļojumi uz ārzemēm: Saistībā ar Covid, dokumentu pārbaude ir rūpīgāka

Kādreiz tik ierastie ceļojumi pat uz labi zināmiem galamērķiem pandēmijas dēļ var izrādīties nepatīkamiem piedzīvojumiem bagāti, Kādi ir speciālistu ieteikumi, lai ceļojumu padarītu pēc iespējas drošāku, interesējamies raidījumā.