Ceļojumi

Tūroperatori iesaka: kurp ceļosim šovasar
Tūroperatori iesaka: kurp ceļosim šovasar
Ceļot kļuvis dārgāk, bet ceļošanas piedāvājumi vasaras mēnešiem tiek izķerti zibens ātrumā... Cilvēki ir izslāpuši pēc brīvdienām ārzemēs, tāpēc viņus neattur pat mazāks izdevīgo piedāvājumu skaits un lielākas summas, kas jāizdod par tiem. Turklāt pārsvarā ceļš ved vienā virzienā.

"Tūrisma Gida" uzrunāto tūrisma operatoru vidū domas saskan, nosaucot šīs vasaras aktuālākos galamērķus. Absolūtais favorīts ir Turcija, tai seko Grieķija, un tiek izcelts arī šīs sezonas jaunums piedāvājumos – Melnkalne.
Topā jau klasika – Turcija – un sezonas jaunums – Melnkalne

"Coral Travel Latvia"
vadītāja Karina Puzanova par populārākajiem atpūtas galamērķiem nosauc Turciju, kas ir pārbaudīts un gadu gaitā iemīļots latviešu ceļotāju galamērķis, Melnkalni – skaistu un autentisku alternatīvu Horvātijai, kā arī Grieķiju, kuru raksturo romantika un kvalitāte.

"Šogad paredzu paaugstinātu interesi par Melnkalni, kas būs svaiga gaisa brīze pat pieredzējušiem ceļotājiem. Tā ir interesanta alternatīva Horvātijai, kas sniedz ne mazāk, – elpu aizraujoša dabas ainava, "boutique" stila viesnīcas," teic Puzanova un stāsta, ka Grieķijas salas Krētas priekšrocība savukārt ir čārterreisi – tā ir populāra, jo pieejama. "Krēta gadu gaitā sevi pierādījusi kā galamērķi, kas nezaudē pieprasījumu. Latvieši izvēlas Krētu, jo tā apvieno eiropeisko atmosfēru ar Grieķijas autentiskumu, piedāvā lielisku ēdienu, tavernas, grieķu viesmīlību. Krēta ir vieta, kuras dabas skaistums jāizbauda. Viskvalitatīvāk to iespējams izdarīt pārbraucienos ar auto, kas viegli atrodami un izmantojami Krētā. Turcija ir nemainīgi populārs vasaras galamērķis ar plašāko viesnīcu un atpūtas sortimentu, augsta servisa nodrošinājumu."

Tūrisma operatora "Novatours" pārdošanas nodaļas vadītāja Liāna Pudule Indāne papildina: "Turcijas Vidusjūras piekraste un tās piedāvātie augstas kvalitātes atpūtas standarti joprojām ir visvairāk pieprasītais vasaras galamērķis organizētajiem kompleksajiem ceļojumiem, un tā ir viena no piemērotākajām atpūtas vietām tieši ģimenēm ar bērniem. Tāpat tūristu vidū ļoti iecienītas ir Grieķijas salas. Aizvien lielāku popularitāti gūst Melnkalnes Tivatas tuvumā esošie kūrorti, kur pēdējos gados izveidojies kvalitatīvs viesnīcu fonds un ir labs piedāvājums dažnedažādām ekskursijām. Joprojām populāra ir arī Bulgārija ar tās izcilajām smilšu pludmalēm."

Arī Anna Holodova, "Aza Tours" direktore, apstiprina, ka šogad joprojām ir milzīgs pieprasījums pēc Turcijas kūrortiem, līdz ar to daži operatori pievienoja jaunus papildu reisus. Turcija gadu no gada lielā mērā ir nemainīgi pieprasīta tādēļ, ka tā ir vieta, ko var izbaudīt visa ģimene ar bērniem, un, kā saka Holodova, "vēl nav atklāts jautrāks kūrorts par to, nekur nav tik daudz izklaižu bērniem, milzīgi akvaparki, mini klubi, atrakcijas, bērnu stūrīši publiskās vietās, animācijas un daudz citu aizraujošu lietu". "Turku kūrorti īpaši koncentrējas uz ģimenes atpūtu, rūpējas, lai arī bērniem būtu neaizmirstamas un piedzīvojumiem pilnas brīvdienas, kā arī Turcija ir viena no izdevīgākajām izvēlēm, ja vēlas "viss iekļauts" bezrūpīgās brīvdienas. Daudz mierīgāki, bet noteikti skaisti un iespaidīgi ir arī jaunie vasaras galamērķi: Melnkalne, Peloponēsa un Rimini." Holodova tos sauc par interesantiem un izdevīgiem piedāvājumiem, kuru vidū visvairāk izceļas Peloponēsas pussala un demokrātiskā Rimini.
Augstākas prasības – augstāka kvalitāte

Pandēmija paralizēja ceļošanu uz ārvalstīm un ļoti ierobežoja arī vietējos izbraucienus. Tikai tagad aizvien vairāk ārzemju medijos parādās informācija un statistikas dati, par kuriem esam rakstījuši arī mēs un kas liecina, ka aizvien lielāks cilvēku skaits dodas ceļojumos uz ārzemēm, tādējādi pamazām ļaujot sasniegt to starptautisko ceļošanas līmeni, kāds bija pirms trim gadiem. Jau pērn ceļotāji vairāk sāka izbaudīt brīvdienas ārvalstīs, turklāt sāka ieplānot atvaļinājumus ilgstošākam periodam.

Uz jautājumu, kā mainījusies cilvēku interese par ceļošanu, salīdzinot ar pagājušo gadu un pirmspandēmijas laiku, tūrisma uzņēmumu eksperti atbild – mainījušās gan cilvēku prasības, gan piedāvājuma kvalitāte.

"Coral Travel Latvia" eksperte stāsta par novērojumiem: "Tūristi kļuvuši prasīgāki un vēl vairāk novērtē augsta servisa līmeni, savukārt pakalpojuma sniedzēji ir spējīgi to nodrošināt. Turcija vienmēr lepojusies ar plašu labu viesnīcu sortimentu, bet laiki mainās un prasības no tūristu puses aug. Pandēmijas periodu Turcija izmantoja gudri un tālredzīgi – šajā laika posmā durvis vērušas tādas viesnīcas kā "Cullinan", kas ir jaunums pat pieredzējušiem tūristiem, ar servisu, kas tiek novērtēts no ceļotāju puses. Līdz ar to – pieprasījums pēc atpūtas Turcijā tikai aug, savukārt piedāvājums atbilst jebkuram ceļotāju segmentam, sākot no ekonomiskās klases līdz izsmalcinātai gaumei."

Puzanova norāda – populārākie atpūtas kūrorti godam paveikuši mājasdarbu – pandēmijas laiku tie izmantoja, lai veiktu renovāciju, atsvaidzinātu savu piedāvājumu. "Pateicoties tam, pirmie atpūtnieki, kas devās ceļot uzreiz pēc pandēmijas, 2021. gadā, atgriezās ar labiem iespaidiem un iedvesmoja citus," tūrisma speciāliste norāda. "Cilvēki alkst pēc ceļošanas. Tos neaptur nedz pandēmija, nedz sarežģītais ģeopolitiskais stāvoklis. Taču jaunā pasaule liek konkrētāk izvērtēt gan vēlmes, gan iespējas. Turpretī viesnīcu sektors, to apzinoties, uzlabo savu piedāvājumu, plāno vairākus soļus uz priekšu, lai maksimāli apmierinātu klientu prasības, kas turpina augt."

Savukārt "Novatours" speciāliste izceļ novēroto paradumu maiņu ceļotāju vidū: "Kopumā ceļotāju intereses ir līdzīgas kā pagājušajā gadā, bet šis gads raksturīgs ar laicīgāku ceļojumu plānošanu un rezervēšanu. Pagājušajā gada pirmajā pusē vēl bija dažādi ar pandēmiju saistīti ierobežojumi, kas šogad vairs nav aktuāli. Prognozējam, ka šis gads, neskatoties uz kopējo dzīves sadārdzinājumu, būs atkal ļoti aktīvs tūrisma un ceļošanas ziņā."
Ceļošana kļuvusi dārgāka, bet tas nav šķērslis

Cilvēku novērojums, ka ceļot kļuvis dārgāk, nav izdoma, un to atzīst arī paši tūrisma operatori. Kāpēc tā? Speciālisti skaidro, jo pieaugusi degvielas un energoresursu cena, sadārdzinājumu ietekmē arī inflācija.

"Coral Travel Latvia" vadītāja stāsta par novērojumiem: "Pasaules situācijas iespaidā vecās Eiropas vietā (Vācija, Anglija un citas) ceļotāji izvēlas tādus kūrortus kā Turcija, Grieķija – pieprasījums pēc viesnīcām šajās vietās aug. Taču šodienas ceļotājs kļuvis ļoti gudrs un pragmatisks un spēj atrast vispiemērotāko tieši sev. Pieredzējušās viesnīcas ar labu reputāciju savas pozīcijas pēdējo divu gadu laikā ir tikai pastiprinājušas. Tās turas pie nemainīgām vērtībām, rūpīgi seko līdzi tirgus aktualitātēm, kļūst aizvien labākas, līdz ar to arī dārgākas. Šīs viesnīcas tiek rezervētas laicīgāk nekā jebkad iepriekš. Jau šobrīd, pirms sezonas sākuma, populārākajās Turcijas viesnīcās rezervēta lielākā daļa numuriņu. Šī piemēra dēļ iesakām veikt agro rezervēšanu jebkura segmenta viesnīcās, jo tas dod iespēju iegūt labāku cenas un kvalitātes attiecību. Jo laicīgāk rezervē, jo lētāk un izdevīgāk." Līdzīgi kā Puzanova, to pašu iesaka arī Holodova no "Aza Tours" un Pudule Indāne no "Novatours" – jo laicīgāks tiks rezervēts ceļojums, jo izdevīgāks tas būs, jo, kā norāda Pudule Indāne: "Vērojot, cik strauji jau tagad pildās rezervācijas uz dažādiem dienvidu kūrortiem, ir skaidrs, ka pēdējā brīža piedāvājumos labu viesnīcu var arī nebūt. Tādēļ būtiski šogad atpūtu plānot laicīgi un izdevīgi."

Holodova papildina: "Pandēmijas laikā, kad jau bija ļauts lidot, lidmašīnās vietas aizpildījās kūtri, tāpēc bija ļoti izdevīgi pēdējā brīža piedāvājumi, ap 300 eiro ar "viss iekļauts", bet, tā kā šobrīd gribētāju ceļot ir daudz un pat vairāk nekā pirms pandēmijas, uz šādiem piedāvājumiem var necerēt. Pieprasījums ir liels, jau 50 procenti no vasaras ceļojumiem izpārdoti, tāpēc esam atgriezušies pie pirmspandēmijas laikiem, kad visizdevīgāk ceļojumus iegādāties bija agrās rezervēšanas akcijas laikā, tāpēc mūsu ieteikums ir negaidīt pēdējā brīža piedāvājumus. Protams, var riskēt un gaidīt, bet jārēķinās, ka cena var būt trīs reizes augstāka vai vietu var nebūt vairs nemaz."

Ceļojumi Jaunumi

24.08.2022

Kur pazuduši lētākie pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumi?

2022. gada vasara iezīmē jaunas tendences ceļošanu planošanā. Ja pirms Covid-19 pandēmijas varēja diezgan droši paļauties uz lētākiem pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumiem, līdz ar pandēmijas ierobežojumu mīkstināšanu, šovasar situācija ir pavisam citādāka – vismaz tuvākajā laikā pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumi par pievilcīgu cenu diez vai būs pieejam.
05.08.2022

Kāpēc Grieķija?

Grieķija - viena no saulainākajām valstīm.Viens no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc doties uz Grieķiju, ir tas, ka saule tur spīd vairāk nekā 250 dienas jeb 3000 stundas gadā. Dažās salās mēdz būt pat 300 saulainas dienas gadā. Atvaļinājums šajā virzienā noteikti garantēs labus laikapstākļus!

23.03.2022

Tūristi no Krievijas lido uz Gruziju caur Minsku

Sakarā ar Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā daudzas valstis atsakās no Krievijas tūristiem, taču Gruzija ir atvērusi visas robežas un noņēmusi visus Covid ierobežojumus. Gruzija atļauj Krievijas tūristiem ieceļot gan ar gaisa satiksmes transportu, gan arī ar privātajām automašīnām.
09.07.2021

Ceļojumi uz ārzemēm: Saistībā ar Covid, dokumentu pārbaude ir rūpīgāka

Kādreiz tik ierastie ceļojumi pat uz labi zināmiem galamērķiem pandēmijas dēļ var izrādīties nepatīkamiem piedzīvojumiem bagāti, Kādi ir speciālistu ieteikumi, lai ceļojumu padarītu pēc iespējas drošāku, interesējamies raidījumā.