Jaunumi

1 2 3
06.02.2024

Lētu ceļojumu noslēpumi

Mūsu modernajā dzīvē ceļošana kļūst arvien populārāka, taču bieži vien izmaksas var radīt nopietnas finansiālas grūtības. Tomēr ir cilvēki, kuri var viegli iztikt ar zemu budžetu, ceļojot pa pasauli.


19.01.2024

Liepājas lidostā cer atsākt pasažieru pārvadājumus. Ar «airBaltic» spriedīs par izmēģinājuma reisiem vasarā

Liepājas lidosta pēc plašas pārbūves darbiem 2017. gadā atjaunoja iekšzemes reisus un turpmāko divu gadu laikā pārsteidza ar negaidīti lielu pieprasījumu. Sākoties pandēmijai, pasažieri vairs netika pārvadāti, un nu jau aptuveni četrus gadus lidostas darbību uztur tikai nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" Pilotu akadēmija un čarterreisi
18.08.2023

Dubaija 2023. gada pirmajā pusē pārsniedz starptautisko apmeklējumu pirmspandēmijas līmeni

2023. gada pirmajā pusē Dubaijas tūrisma nozare turpina uzrādīt stabilu izaugsmi. Šajā periodā pilsētā reģistrēts rekordliels apmeklētāju skaits - 8,55 miljoni salīdzinājumā ar 8,36 miljoniem tajā pašā periodā 2019. gadā.
28.06.2023

Aviobiļetes par 10 eiro palikušas tālā pagātnē: kurp šovasar var lēti aizlidot no Latvijas?

Vairums cilvēku savus ceļojumus plāno jau laikus - vismaz vairākus mēnešus iepriekš. Viņi rezervē viesnīcas, pērk aviobiļetes vai maksā par gataviem ceļojumiem tūrisma aģentūrās. Taču ne vienmēr tā notiek.


27.06.2023

Dubaija aicina uz vērienīgāko iepirkšanās festivālu: Dubai Summer Surprises

Viens no visvairāk gaidītajiem festivāliem “Dubai Summer Surprises” atgriežas Dubaijā. No 29. jūnija līdz 3. septembrim pārsteidzošo brīnumu pilsētas veikalos tiks pazeminātas cenas jaunākajām kolekcijām
16.02.2023

Kāpēc februāris ir labākais laiks, kad plānot ceļojumu

Gada sākums tūrisma sektoram ir ārkārtīgi aktīvs – ziemas sporta veidu cienītāji bauda atpūtu Eiropas kalnu kūrortos, tie, kam pietrūkst siltums, dodas uz eksotiskām zemēm, bet vēl citi aktīvi plāno vasaras brīvdienas ārzemēs un izmanto agro rezervēšanu priekšrocības. Tūroperators “Novatours” dalās ar padomiem, kam pievērst uzmanību, plānojot ceļojumus šajā periodā.
16.01.2023

«SmartLynx Airlines» komentē situāciju ar aviokompāniju «Condor»

«Condor» pārtrauc sadarbību ar «SmartLynx», jo pasažieriem bijušas sūdzības par pakalpojumu kvalitāti. Latvijas čarteru lidsaniedrības «SmartLynx Airlines» pārstāve Arnita Beinaroviča sniedz komentāru par radušos situāciju.
01.12.2022

Satiksmes ministrija izsniedz licenci jaunai Latvijā reģistrētai lidsabiedrībai

2022. gada 30.novembrī Satiksmes ministrija izsniedza gaisa pārvadājumu licenci uzņēmumam SIA “GetJet Airlines Latvia”, kas plāno strādāt un attīstīties čarterlidojumu tirgū.
05.04.2022

Krievijas tūrisma portāls: Krievija atjauno aviosatiksmi ar 52 valstīm

Krievijas ceļojumu vietne Travelask.ru vēsta, ka ar 2022. gada 9. aprīli no Krievijas būs iespējams aizlidot gan ar regulārajiem, gan ar čarterreisiem uz 52 valstīm. Šīs valstis ir: Alžīrija, Argentīna, Afganistāna, Bahreina, Bosnija un Hercegovina, Botsvana, Brazīlija, Venecuēla, Vjetnama, Honkonga, Ēģipte, Zimbabve, Izraēla, Indija...
21.03.2022

Satiksmes ministrs pauž atbalstu aviācijas nozares aicinājumam atcelt COVID-19 ceļošanas ierobežojumus

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits ceturtdien, 17. martā, tikās ar Latvijas Aviācijas asociācijas valdes locekli Zigmāru Vestfālu, lai pārrunātu aktuālo situāciju un izaicinājumus nozarē, kā arī aicinājumu atcelt joprojām spēkā esošos uz ceļošanu attiecināmos Covid-19 ierobežojumus.


28.11.2021

Ceļojumu aģentūras vadītājs par kurdu «tūristiem»

Vīza uz Baltkrieviju, tātad ceļš uz Eiropu – ar šādu pārliecību simtiem cilvēku vērsušies tūrisma aģentūrā Kurdistānas pilsētā Suleimānijā, lai iegūtu iespēju nokļūt Minskā. Tagad, kopš vairākas aviokompānijas liegušas lidojumus Irākas pilsoņiem uz Baltkrieviju, pieprasījums pēc Baltkrievijas vīzām ir krietni krities, taču nebūt nav apsīcis pavisam.
19.07.2021

Darbības turpināšanai tūrismā liels stimuls ir nākotnes rezervācijas

Kopš ilgi gaidītā Ministru Kabineta lēmumu, atļaujot nebūtisku ieceļošanu Latvijā, ir pagājis mēnesis. Šis lēmums pēc ilgāka pārtraukuma deva iespēju ienākošā tūrisma nozarei atsākt darbību. Tomēr tūrisma nozare kā pandēmijas smagi skarts pacients, lai gan ir pie samaņas, joprojām atrodas smagā stāvoklī, bet ar piesardzīgi optimistisku perspektīvu.
07.07.2021

Tūrisma eksperti: Ceļojumu dārdzība nākotnē pieaugs

Šis gads būs pēdējais, kad ceļotāji var ceļot par tik zemām cenām. Prognozes liecina, ka ceļojumu dārdzība noteikti pieaugs, tas manāms būs jau nākamgad, secināts notikušajā Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes rīkotajā sarunu cikla "Pēcpusdiena ar koferi" pirmajā diskusijā "Mīti un realitāte šī brīža tūrismā".


16.06.2021

Atcelts nebūtisku ceļojumu aizliegums

No 16. jūnija tiek atcelts nebūtisku ceļojumu aizliegums, prasība veikt Covid-19 testu un doties pašizolācijā, ieceļojot Latvijā, ja persona var uzrādīt digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pabeigtu vakcināciju vai pārslimošanas faktu.
03.06.2021

Kur ceļot bez ierobežojumiem

Labas ziņas tiem ceļotājiem, kas saņēmuši pilnu vakcinācijas kursu vai pārslimojuši Covid-19. Šādos gadījumos, ceļojot uz Austriju, Bulgāriju, Horvātiju, Igauniju, Vāciju, Grieķiju, Islandi, Lietuvu un Šveici nav nepieciešams tests un nav jāievēro pašizolācija. Kā arī Kipra, Gruzija un Polija ir atvērtas vakcinētiem ceļotājiem.
31.05.2021

No kurām valstīm atgriežoties jāievēro pašizolācija, informācija ceļotājiem

10 dienu pašizolācijā obligāti jādodas tām personām, kuras:  iebrauc Latvijā no Horvātijas, Lietuvas, Luksemburgas, Sanmarīno, Slovēnijas, Andoras, Zviedrijas, Ungārijas, Šveices, Lihtenšteinas, Čehijas, Nīderlandes, Kipras, Bulgārijas, Portugāles, Dānijas, Slovākijas, Austrijas, Igaunijas, Rumānijas, Itālijas, Polijas, Apvienotās Karalistes, Vācijas, Maltas, Beļģijas, Francijas, Spānijas, Grieķijas, Monako, Norvēģijas, Somijas, Īrijas (saraksts veidots, sākot ar valsti, kurā saslimstība ir visaugstākā).

21.04.2021

Ceļojumu aģentūras Astra tūre apgrozījums 2020. gadā samazinājās

Līdz ar koronavīrusa Covid-19 izplatību, situācija tūrisma sfērā pērn krasi pasliktinājusies, kas atspoguļojas arī SIA "Astra tūre" finanšu rādītājos, jo pieprasījums pēc ceļojumu un aviobiļešu rezervēšanas strauji samazinājās, kā arī klienti masveidā atteicās no agrāk pasūtītiem un apmaksātiem pakalpojumiem, ziņo "Lursoft" Klientu portfelis.


15.04.2021

Latvija ieviesīs Eiropas Savienības Digitālo zaļo sertifikātu

Latvija ieviesīs Eiropas Savienības (ES) Digitālo zaļo sertifikātu (Digital Green Certificate), paredz 2021. gada 13. aprīlī Ministru kabinetā atbalstītais Veselības ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums. Digitālo zaļo sertifikātu, kas ļautu atjaunot brīvu ceļošanu Eiropā, varētu ieviest jau līdz šā gada  jūnija vidum.


12.03.2021

Pandēmijas laika ceļošana vai rīcības loģika? Jeb kad būs pirmais čarterreiss?

Valdība ir devusi atļauju no 17. marta atsākt lidojumus uz trešajām pasaules valstīm. Apsveicams lēmums, bet, iespējams, mazliet par vēlu. Par situāciju viedokli pauž Biznesa augstskolas Turība asociētais profesors, «Latvijas Tūrisma aģentu un tūroperatoru asociācijas» valdes loceklis un tūrisma firmas «Baltic Vision» vadītājs Ēriks Lingebērziņš.
uācija.
22.02.2021

Latvija nav vientuļa sala

Starptautiskā tūrisma bedre Latvijā var izrādīties dziļāka un platāka, nekā tas šķita krīzes sākuma posmā. Šādu uzskatu pauž Biznesa augstskolas Turība asociētais profesors Ēriks Lingebērziņš.


1 2 3