Jaunumi

Aviokompānija airBaltic 28.decembrī izpildīs repatriācijas reisu no Lielbritānijas
Aviokompānija airBaltic 28.decembrī izpildīs repatriācijas reisu no Lielbritānijas
Repatriācijas reisu no Lielbritānijas īstenos Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" un plānots, ka tas notiks 28.decembrī plkst.17.30, pēc Baltijas ārlietu ministru videokonferences aģentūrai LETA sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV). Aviobiļetes uz to brīvi nopirkt nevar.

Viņš pavēstīja, ka vietas reisā tiks dalītas trīs daļās un šoreiz biļetes brīvā tirdzniecībā nebūs. Rinkēvičs skaidroja, ka triju Baltijas valstu vēstniecības nopietni izvērtēs kritērijus un veidos repatriantu sarakstus.

"Mēs runājam par valstspiederīgajiem, kuriem ir sociāli, humāni vai juridiski pamatoti iemesli atgriezties. Tie, piemēram, ir cilvēki, kas pēc 1.janvāra nevarēs uzturēties Apvienotajā Karalistē breksita dēļ, vai valstspiederīgie, kas bijuši Lielbritānijā darba komandējumā," pauda ministrs.

Rinkēvičs teica, ka Lietuva un Igaunija nodrošinās savu valstspiederīgo transportēšanu no Rīgas. Savukārt Latvijas valstspiederīgajiem pēc ierašanās būs jāveic obligāts Covid-19 tests un jāievēro desmit dienu pašizolācija valsts norādītā un apmaksātā viesnīcā.

LETA jau rakstīja, ka, ņemot vērā ziņas par jaunu Covid-19 paveidu, no pirmdienas līdz 1.janvārim ir aizliegti pasažieru pārvadājumi uz Lielbritāniju.

Svētdien Ministru kabinets, balstoties uz Satiksmes ministrijas priekšlikumu, pieņēma lēmumu uz laiku aizliegt starptautiskos pasažieru pārvadājumus uz un no Apvienotās Karalistes, tādējādi cenšoties pasargāt sabiedrību no jaunā koronavīrusa paveida izplatības Latvijā.

Jaunumi Jaunumi

20.01.2021

Lietuvas lidostās cer 2021.gadā apkalpot pusi no 2019.gada pasažieriem

2020.gadā Lietuvas lidostās tika apkalpoti 1,8 miljoni pasažieru, kas ir par 72% mazāk nekā 2019.gadā. Lietuvas lidostas cer, ka 2021.gadā varēs apkalpot vismaz 50% no 2019.gada pasažieru skaita. 2020.gadā no Lietuvas lidostām varēja aizsniegt 72 galamērķus, kas ir par 20 galamērķiem mazāk nekā 2019.gadā. Lidmašīnu vidējais noslodzes koeficients bija 55%.


15.01.2021

No 15 janvāra atļauti starptautiskie pasažieru pārvadājumi - jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests

No piektdienas, 15. janvāra, spēkā stājas prasība, ka visiem, kas ieceļo Latvijā, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Tāpat no piektdienas atļauti starptautiskie pasažieru pārvadājumi Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EES) robežās, kā arī uz Šveici un Lielbritāniju, informēja Satiksmes ministrijā (SM).


03.01.2021

airBaltic stjuarte pastāsta par savu profesiju un piedzīvoto Covid-19 laikā

Covid-19 pandēmijas laikā liela daļa avioreisu ir atcelti, taču daži joprojām notiek. Nacionālās lidsabiedrības "airBaltic vecākā stjuarte Dženeta Umalas intervijā Jauns.lv pastāstīja ne tikai par to, kādus ierobežojumus nākas ievērot stjuartiem, bet arī par savu ceļu līdz šai profesijai. Viņa ir optimistiski noskaņota un cer, ka jau nākamgad situācija aviācijas nozarē uzlabosies un cilvēki atkal varēs vairāk lidot.
29.12.2020

Tūrisma firmas paņem pauzi un uz brīdi aptur licenci

Kopš tūrisma nozare ir pārgājusi Patērētāju tiesību aizsardzības centra kontrolē, tūrisma pakalpojuma sniedzējiem ir nepieciešama licence. Tā ik pa brīdim ir jāpagarina, un turklāt visu laiku ir jāiesniedz dažādas atskaites par apgrozījumu, operatora darbību, avansa maksājumiem un citām lietām.