Jaunumi

Ceļojumu aģentūras Astra tūre apgrozījums 2020. gadā samazinājās
Ceļojumu aģentūras Astra tūre  apgrozījums 2020. gadā samazinājās
Līdz ar koronavīrusa Covid-19 izplatību, situācija tūrisma sfērā pērn krasi pasliktinājusies, kas atspoguļojas arī SIA "Astra tūre" finanšu rādītājos, jo pieprasījums pēc ceļojumu un aviobiļešu rezervēšanas strauji samazinājās, kā arī klienti masveidā atteicās no agrāk pasūtītiem un apmaksātiem pakalpojumiem, ziņo "Lursoft" Klientu portfelis.

2019. gadā ceļojumu birojs apgrozīja 2,31 milj. eiro, bet pērn tie bijuši 445,01 tūkst. eiro. 2020. gada peļņa saglabājusies iepriekšējā gada līmenī, uzņēmumam pēc nodokļu nomaksas nopelnot 1,32 tūkst. eiro.

"Uzņēmumam nācās ievērojami samazināt visus izdevumus, tostarp, darbaspēka un reklāmu izmaksas. Gada beigās izdevās saglabāt pozitīvu bilanci tikai pateicoties valsts atbalstam pabalstu un apgrozāmo līdzekļu pabalsta veidā," teikts "Astra tūre" vadības ziņojumā. Pateicoties valsts atbalstam, uzņēmumam 2020. gadā izdevās saglabāt lielāko daļu darba vietu.

SIA "Astra tūre" darbiniekiem kopš pagājušā gada marta vairākkārt izmaksāta atlīdzība par dīkstāvi, tāpat arī trīs reizes uzņēmumam piešķirti granti apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai, kā arī LIAA izmaksājusi 4,44 tūkst. eiro lielu atbalstu, kas paredzēts tūrisma nozares uzņēmumiem.

Jānorāda, ka 2020. gadā SIA "Astra tūre" bija darba devējs astoņiem darbiniekiem.  1995. gads Rīgā tika dibināts celojumu birojs „Astra Tūre”

DELFI Bizness

Jaunumi Jaunumi

15.04.2021

Latvija ieviesīs Eiropas Savienības Digitālo zaļo sertifikātu

Latvija ieviesīs Eiropas Savienības (ES) Digitālo zaļo sertifikātu (Digital Green Certificate), paredz 2021. gada 13. aprīlī Ministru kabinetā atbalstītais Veselības ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums. Digitālo zaļo sertifikātu, kas ļautu atjaunot brīvu ceļošanu Eiropā, varētu ieviest jau līdz šā gada  jūnija vidum.


12.03.2021

Pandēmijas laika ceļošana vai rīcības loģika? Jeb kad būs pirmais čarterreiss?

Valdība ir devusi atļauju no 17. marta atsākt lidojumus uz trešajām pasaules valstīm. Apsveicams lēmums, bet, iespējams, mazliet par vēlu. Par situāciju viedokli pauž Biznesa augstskolas Turība asociētais profesors, «Latvijas Tūrisma aģentu un tūroperatoru asociācijas» valdes loceklis un tūrisma firmas «Baltic Vision» vadītājs Ēriks Lingebērziņš.
uācija.
22.02.2021

Latvija nav vientuļa sala

Starptautiskā tūrisma bedre Latvijā var izrādīties dziļāka un platāka, nekā tas šķita krīzes sākuma posmā. Šādu uzskatu pauž Biznesa augstskolas Turība asociētais profesors Ēriks Lingebērziņš.


17.02.2021

Tūrisma un aviācijas nozaru aicinājums Latvijas valdībai

Tūrisma un aviācijas nozare kā uzticami valdības un starptautisks sadarbības partneri Covid-19 izplatības mazināšanā nu jau gandrīz gadu ilgušajā ārkārtējā situācijā ir veltījuši visus spēkus un līdzekļus, lai ne tikai izpildītu epidemioloģiskās drošības prasības, bet panāktu, ka gaisa pārvadājumi ir viens no drošākajiem ceļošanas veidiem.