Jaunumi

Kad varēs atsākties ceļošana?
Kad varēs atsākties ceļošana?
Izstrādātas vadlīnijas vienotai tūrisma atjaunošanai Eiropā.

Laikā, kad daudzas Eiropas valstis pakāpeniski sāk mīkstināt pandēmijas apturēšanai izsludinātos ierobežojumus, ceļotāju un arī tūrisma uzņēmēju vidū aizvien aktuālāks kļūst jautājums - kad varēs atsākties ceļošana?

Ceļošanas ierobežojumi, kas tika ieviesti koronavīrusa pandēmijas ierobežošanai, ir iznīcinājuši tūrisma nozari, kas sniedz nozīmīgu ieguldījumu ES ekonomikā un nozarē ir nodarbināti miljoniem cilvēku. Eiropas Savienības (ES) tūrisma nozare kopumā veido 10-11% no ES IKP,  tajā ir nodarbināti 9,3 % no 27 valstu ES strādājošiem un nozarē darbojas gandrīz 3 miljoni uzņēmumu, no kuriem 90% ir MVU. Eiropu apmeklē puse no kopējā pasaules tūristu skaita, un īpaši smaga situācija ir novērojama tajās ES valstīs, kuru ekonomika lielā mērā ir atkarīga no tūrisma, piemēram, Spānija, Itālija, Francija un Grieķija.

Eiropas Komisija (EK) 2020. gada 13. maijā ir nākusi klajā ar vienotu pieeju pakāpeniskai iekšējās robežkontroles atcelšanai un tūrisma atjaunošanai, kā arī piedāvā vairākus atbalsta pasākumus tūrisma nozarei, kā arī transporta kompānijām.

Lai izvairītos no divpusējiem līgumiem, EK mēģina uzstāt, ka brīdī, kad robežas tiek atvērtas, tās atver visiem eiropiešiem un norāda, ka viens no pamatprincipiem ir nediskriminēt eiropiešus pēc pilsonības.

Ja šī brīža situācija apzīmejama kā "nulles fāze", tad nākamajā - "pirmajā fāzē" - ES dalībvalstīm vajadzētu pakāpeniski atcelt robežkontroli un ceļošanas ierobežojumus. Ja tas nav iespējams visā ES, tad jāsāk ar ceļošanas atjaunošanu starp reģioniem un dalībvalstīm.

Tāpat EK rosina iedzīvotājus aktīvi izmantot vaučerus jeb kuponus, nevis prasīt atmaksāt naudu par atcelto ceļojumu - tādejādi palīdzot lidsabiedrībām, tūrisma aģentūrām un citiem nozares uzņēmumiem. Savukārt tūrisma uzņēmumus mudina šos pakalpojumus klientiem padarīt pievilcīgākus.

Lai lidmašīnās tiktu ievērota vajadzīgā distance, EK aicina pārvadāt mazāku pasažieru skaitu un norāda, ka gaisa satiksmes transportlīdzeklī jābūt pieejamiem dezinfekcijas līdzekļiem, bet personālam jāizmanto aizsarglīdzekļus.

Kas attiecas uz restorānu un viesnīcu darbību, tad EK, sadarbībā ar ekspertiem, izstrādājuši praktiskus ieteikumus, lai nozare var droši atsākt darbu.

Jaunumi Jaunumi

31.07.2020

No kurām valstīm atgriežoties jāievēro pašizolācija, informācija ceļotājiem

Valstu saraksts, no kurām atgriežoties ir jāievēro 14 dienu pašizolācija. Līdz ar to turpmāk 14 dienu pašizolācijā obligāti jādodas tām personām, kuras:  iebrauc Latvijā no Luksemburgas, Rumānijas, Andoras, Spānijas, Bulgārijas, Beļģijas, Zviedrijas, Portugāles, Maltas, Monako,  Čehijas, Horvātijas, Šveices, Austrijas, Francijas;

13.07.2020

Aivars Mackevičs: valdība ierobežo tūrisma biznesu, bet aizmirst par kompensācijām

2020.gada 10.jūlijā, kad tūrisma uzņēmēji vasaras sezonā steidza nopelnīt dažus eiro, lai nomaksātu pavasarī iekrātos parādus, algas un iekavētos nodokļus, Latvijas Republikas Ministru kabinets atjaunoja atsevišķus tūrisma biznesa ierobežojumus.
19.06.2020

Tūrisma nozares atklātā vēstule Eiropas Komisijas valdībai

Vēršam EK uzmanību, ka neraugoties uz jūsu savlaicīgām rekomendācijām ES dalībvalstīm īpaši atbalstīt mazos un vidējos uzņēmumus, kā arī krīzes vissmagāk skartās nozares, tai skaitā tūrisma nozari, Latvijas valdība krīzē mūs ir pametusi pilnīgi vienus un bez jebkāda būtiska atbalsta.
08.06.2020

Informācija klientiem Aviokase.lv, Aviokases.lv, Astra Tūre par koronavīrusu

Diemžēl situācija ir attīstījusies tādā veidā, ka visi reisi un čarterreisi ir atcelti no 17. marta līdz 9. jūnijam. Runa ir par aviosabiedrībām un lielākajiem tūrisma operatoriem, kā arī par lidojumiem no Rīgas, Viļņas un Tallinas. Šajā periodā mums bija liels skaits rezervāciju.
Mēs strādājam, un mēs paši zvanīsim klientiem steidzamības kārtībā un meklēsim risinājumu.