Jaunumi

Nepieciešama steidzama koordinācija, lai nodrošinātu ceļojumu un tūrisma procesu atveseļošanos
Nepieciešama steidzama koordinācija,  lai nodrošinātu ceļojumu un tūrisma procesu atveseļošanos
Eiropas tūrisma privāto sektoru pārstāvošo asociāciju tīkls (NET) atzinīgi vērtē ES valstu un to valdību vadītāju lēmumu saskaņot rīcības plānu attiecībā uz ceļošanas ierobežojumiem, testēšanas un vakcinācijas procesiem, lai mazinātu COVID-19 pandēmijas ietekmi. Turpmāka sadarbība ir nepieciešama, lai izveidotu stabilu pamatu ceļojumu un tūrisma nozares atjaunošanai.

Lai gan šobrīd pastiprināta uzmanība tiek pievērsta COVID-19 izplatības ierobežošanai Eiropā, mēs nedrīkstam aizmirst par to, kas notiks nākotnē.

Ceļotāji gaida skaidru paziņojumu par brīdi, kad atkal varēs droši ceļot. Savukārt ceļojumu un tūrisma nozarei ir vajadzīga attīstības perspektīva, lai varētu atsākt uzņēmējdarbību. Šī iemesla dēļ, NET aicina dalībvalstis un ES likumdevējus turpināt sarunas un vienoties par saskaņotiem drošības pasākumiem, kas, uzlabojoties epidemioloģiskai situācijai, būs nepieciešami veiksmīgai tūrisma un ceļošanas uzsākšanai. NET aicina visus politisko lēmumu pieņēmējus:

•    Paātrināt vakcinēšanās tempu visā Eiropā;
•    Pieņemt kopēju ES pieeju, nosakot saslimstības rādītājus, lai varētu atvieglot ierobežojumus un palielinātu sabiedrības uzticību;
•    Turpināt diskusiju par visiem transporta veidiem par kopēju pasažieru atrašanās vietas veidlapas izveidi; (Passenger Locator Form)
•    Izveidot vienotu pierādījumu sistēmu personu veiktajai vakcinācijai un COVID-19 testiem;
•    Nodrošināt drošu, pieejamu un efektīvu testēšanas sistēmu, lai aizstātu karantīnas prasības un citus cilvēku brīvas pārvietošanās ierobežojumus;
•    Turpināt izvērtēt iespēju aizstāt PCR testus ar antigēna testiem;
•    Savlaicīgi, vismaz 5 dienas iepriekš, paziņot skaidrā un viegli saprotamā veidā informāciju par izmaiņām ierobežojumos un papildu prasībās;
•    Ievērot stabilitāti un izvairīties no pastāvīgām izmaiņām ceļošanas ierobežojumos;
•    Ieviest ilgtermiņa stratēģiju, kas tiktu veidota, ņemot vērā citu līdzīgu slimību vai draudu iespējamību nākotnē.

Lai atjaunotu cilvēku uzticību un nodrošinātu drošu ceļošanu nākotnē, visas mūsu cerības ir saistītas ar šo saskaņoto pasākumu īstenošanas panākumiem.

Tikmēr, lai uzņēmumi spētu pārvarēt ilgstošo biznesa iztrūkumu, nozarei ir nepieciešams pastāvīgs finansiāls atbalsts.


* * *
NET ir Eiropas tūrisma privāto sektoru pārstāvošo asociāciju tīkls. NET nolūks ir izstrādāt kopīgus mērķus tūrisma nozarei, lai, sadarbojoties ar politikas veidotājiem un citiem partneriem, tos sasniegtu. Tūrisms ir Eiropas ekonomikas pamatelements. Tas veido vairāk nekā 10% no ES IKP un nodrošina aptuveni 12 miljonus darbavietu, galvenokārt mazajos un vidējos uzņēmumos. Atbilstoši Eiropas Komisijas datiem tūrisms ir trešā lielākā sociālekonomiskā nozare ES.

Papildus informācijai:

     Rotating Secretariat: Eric Drésin, ECTAA
secretariat@net-tourism.eu
www.net-tourism.eu

     Latvijas Viesnīcu un retorānu asociācija
www. http://www.lvra.lv; Santa.Graikste@hotel.lv

     Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA)
www.alta.net.lv; alta@alta.net.lv


Jaunumi Jaunumi

22.02.2021

Latvija nav vientuļa sala

Starptautiskā tūrisma bedre Latvijā var izrādīties dziļāka un platāka, nekā tas šķita krīzes sākuma posmā. Šādu uzskatu pauž Biznesa augstskolas Turība asociētais profesors Ēriks Lingebērziņš.


17.02.2021

Tūrisma un aviācijas nozaru aicinājums Latvijas valdībai

Tūrisma un aviācijas nozare kā uzticami valdības un starptautisks sadarbības partneri Covid-19 izplatības mazināšanā nu jau gandrīz gadu ilgušajā ārkārtējā situācijā ir veltījuši visus spēkus un līdzekļus, lai ne tikai izpildītu epidemioloģiskās drošības prasības, bet panāktu, ka gaisa pārvadājumi ir viens no drošākajiem ceļošanas veidiem.
29.01.2021

Paplašina uzņēmumu loku, kas var saņemt valsts atbalstu

Ceturtdien Ministru kabineta sēdē nolemts būtiski paplašināt potenciālo atbalsta saņēmēju loku granta piešķiršanai apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai, atbalsta programmu papildinot ar jauniem kvalifikācijas kritērijiem, informē finanšu ministrs Jānis Reirs.20.01.2021

Lietuvas lidostās cer 2021.gadā apkalpot pusi no 2019.gada pasažieriem

2020.gadā Lietuvas lidostās tika apkalpoti 1,8 miljoni pasažieru, kas ir par 72% mazāk nekā 2019.gadā. Lietuvas lidostas cer, ka 2021.gadā varēs apkalpot vismaz 50% no 2019.gada pasažieru skaita. 2020.gadā no Lietuvas lidostām varēja aizsniegt 72 galamērķus, kas ir par 20 galamērķiem mazāk nekā 2019.gadā. Lidmašīnu vidējais noslodzes koeficients bija 55%.