Jaunumi

No kurām valstīm atgriežoties jāievēro pašizolācija, informācija ceļotājiem
No kurām valstīm atgriežoties jāievēro pašizolācija, informācija ceļotājiem
Informācija ceļotājiem par valstīm, no kurām atgriežoties ir jāievēro 10 dienu pašizolācija, reizi nedēļā, piektdienās, tiek aktualizēts un publicēts Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā.

Aktuālais (30. oktobrī) SPKC mājaslapā publicēto kumulatīvo rādītāju saraksts ārvalstīs liecina, ka tas pārsniedz Latvijas saslimstības rādītāju 31 valstī (neskaitot trešās valstis). Līdz ar to turpmāk 10 dienu pašizolācijā obligāti jādodas tām personām, kuras:

    iebrauc Latvijā no Vatikāna, Andoras, Čehijas, Beļģijas, Nīderlandes, Luksemburgas, Francijas, Apvienotās Karalistes, Spānijas, Slovēnijas, Šveices, Lihtenšteinas, Slovākijas, Maltas, Īrijas, Islandes, Polijas, Horvātijas, Portugāles, Rumānijas, Austrijas, Itālijas, Ungārijas, Bulgārijas, Monako, Sanmarīno, Kipras, Dānijas, Zviedrijas, Lietuvas, Vācijas (saraksts veidots, sākot ar valsti, kurā saslimstība ir visaugstākā).
    ir braukušas tranzītā caur kādu no iepriekš minētajām valstīm (piemēram, bijušas attiecīgās valsts lidostā vai šķērsojušas šīs valsts teritoriju ar auto).

SPKC skaidro: ja atrodaties pašizolācijā un valstij, no kuras esat atgriezušies, saslimstības rādītājs vairs nepārsniedz Latvijas rādītāju (tas šobrīd ir 121.8 saslimsanas gadījumi uz 100 000 tūkstošiem iedzīvotāju), tad pašizolāciju drīkst pārtraukt.

Pēc SPKC sniegtās informācijas 30. oktobrī, pašizolācija NAV jāievēro, atgriežoties no Grieķijas, Somijas, Igaunijas, Norvēģijas.


Ārkārtējā situācija valstī ir noslēgusies, bet vairāki ierobežojumi arvien ir spēkā. Tie noteikti Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Šo noteikumu 56. punkts paredz: ja persona pēdējo 14 dienu laikā uzturējusies kādā no SPKC tīmekļvietnē publicētajām valstīm, uz kurām ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi, viņai jānodrošina pašizolāciju dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā 10 dienas pēc izbraukšanas no minētās valsts.

Īpaši piesardzības un ierobežojošie pasākumi tiek attiecināti uz augstāka riska valstīm, kurās t. s. kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits pēdējo divu nedēļu laikā ir pārsniedzis 16 cilvēkus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju (tāds bijis vidējais saslimstības rādītājs ES uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju

. Saraksts ar saslimstības rādītājiem ārvalstīs reizi nedēļā – piektdienās – tiek aktualizēts ciešā sadarbībā ar Lietuvu un Igauniju un publicēts SPKC mājaslapā.


SPKC skaidro, ka gadījumā, ja atrodaties pašizolācijā un valstij, no kuras esat atgriezušies, saslimstības rādītājs vairs nepārsniedz 16, tad pašizolāciju drīkst pārtraukt.

Jaunumi Jaunumi

27.10.2020

Vitenbergs: tūrisma nozare ir uz bankrota robežas

 “Cīnoties pret Covid-19 infekcijas izplatību un ieviešot ierobežojumus, šobrīd tūrisma nozare ir uz bankrota robežas. Nozares darbība faktiski ir apstādināta - starptautiskā pasažieru plūsma ir pārtraukta, kam ir tieša ietekme uz viesnīcu un tūrisma operatoru sektoriem, un iestājusies tūrisma nesezona, kā rezultātā būtiski samazinājusies arī iekšzemes ceļošana. Nozarē ir iestājies augsts maksātnespējas risks,” raksturojot situāciju nozarē, uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.
 

07.10.2020

No 12. oktobra, šķērsojot Latvijas Republikas robežu, būs jāaizpilda elektroniskā anketa

Otrdien, 6. oktobrī, Ministru kabinets (MK) apstiprināja Iekšlietu ministrijas iesniegtos grozījumus MK Nr. 360 noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” par “Ieceļotāju uzskaites kontroles informācijas sistēmas (IECIS)” ieviešanu.
Elektroniskās anketas būs pieejamas no jebkuras viedierīces un aizpildāmas īpašā tīmekļvietnē covidpass.lv  no 12. oktobra.
21.09.2020

Vēl nepieredzēts tūrisma nozares aicinājums Eiropas Komisijas priekšsēdētājai izbeigt karantīnas pasākumus un izstrādāt vienotu ES testēšanas protokolu

Turpinoties dramatiskam gaisa pasažieru pārvadājumu kritumam, vairāk nekā 20 ES ceļojumu un tūrisma asociācijas nosūta atklāto vēstuli EK priekšsēdētājai Urzulai fon der Leienai. Šodien vairāk nekā 20 ceļojumu un tūrisma organizācijas, kā arī arodbiedrības visā Eiropā apvienojas vēl nepieredzētā aicinājumā Eiropas Komisijas vadībai aizstāt karantīnas pasākumus ar ES ceļotāju testēšanas protokolu, lai saglabātu iztikas avotus vairāk nekā 27 miljoniem Eiropas iedzīvotāju, kas strādā šajā nozarē.

01.09.2020

ALTA aicina nekavējoties pārskatīt atbalsta pasākumus tūrisma operatoriem

Starptautiskais tūrisms Latvijā - gan izejošais, gan ienākošais, ir faktiski apturēts par ko liecina tūrisma operatoru darbības apjoma samazinājums vismaz par 90%, tāpēc nepieciešams īstenot tālākus atbalsta pasākumus tūrisma operatoru un aģentūru darbībai.