Jaunumi

Tūrisma firmas paņem pauzi un uz brīdi aptur licenci
Tūrisma firmas paņem pauzi un uz brīdi aptur licenci
Kopš tūrisma nozare ir pārgājusi Patērētāju tiesību aizsardzības centra kontrolē, tūrisma pakalpojuma sniedzējiem ir nepieciešama licence. Tā ik pa brīdim ir jāpagarina, un turklāt visu laiku ir jāiesniedz dažādas atskaites par apgrozījumu, operatora darbību, avansa maksājumiem un citām lietām.

Šobrīd, kad tūrisms praktiski ir apstājies, vairākas aģentūras un operatori nolemj iepauzēt un uz brīdi licenci apturēt.

 Viens no atpazīstamākajiem ceļojuma organizētājiem, kurš nolēmis apturēt savu licenci, ir “Jēkaba aģentūra”. Kompānijas direktore Ilze Ķelpe Travelnews.lv atklāja, ka “Jēkaba aģentūra” ir apturējusi licenci tikai uz laiku, kamēr tūrisms praktiski ir apstājies.

Atsākoties ceļošanai, licence tiks pagarināta. Šāds lēmums tika pieņemts galvenokārt tādēļ, ka licences pagarināšana nav lēts prieks, turklāt arī apdrošināšanas kompānijas šobrīd nav pretimnākošas. Tādēļ, izvērtējot esošo situāciju, “Jēkaba aģentūra” ir paņēmusi pauzi.

Ilze Ķelpe neslēpa, ka darbinieki šobrīd ir dīkstāvē un viņa ir vienīgā, kas saņem algas subsīdijas.

“Jēkaba aģentūra” nebūt nav vienīgais tūrisma operators, kas šobrīd pieņēmis lēmumu apturēt licenci. Licenci uz 2020. gada 28. decembri apturējušas šādas ceļojumu organizēšanas kompānijas: SIA "Tūrisma birojs "Viesturdārzs"", SIA "SIBUS", SIA "Jēkaba aģentūra", SIA "TRAVEL ISLAND", SIA "BalticTour Agency", SIA "Tūrisma aģentūra Ēdelveiss", SIA "NAOS", SIA "Mēness diena".

Krietni vairāk ir tādu uzņēmumu, kuru licences ir anulētas – tas nozīmē, ka šis pakalpojuma sniedzējs ir izslēgts no datubāzes, nevis pats uz brīdi apturējis darbību. Anulētas licences līdz 2020. gada 28. decembrim ir šādiem tūrisma pakalpojuma sniedzējiem: SIA "L.A.K.", SIA "LUX MEOS", SIA "Pasaules ceļotājs", SIA "Itaka Latvija", SIA "Gandrs IT", SIA "FIJI TRAVEL”, SIA "PLATTINUM TRAVEL", SIA "Sunshine Travel Company", SIA "BULTA-TURS", SIA "SIAR Travel Agency", SIA “HIL team”, SIA "RAI TURS".

Jebkurā gadījumā, pirms plānot ceļojumu, vai arī ceļojums jau iepriekš iegādāts, pārliecinieties, vai jūsu izvēlētā aģentūra vai operators vēl joprojām tiešām darbojas, ielūkojoties šajā datubāzē.

Ja aģentūras vai operatora nosaukumu šajā sarakstā neatrodat, tad ir skaidrs, ka šo pakalpojumu sniegt tam nav tiesības.

Jaunumi Jaunumi

20.01.2021

Lietuvas lidostās cer 2021.gadā apkalpot pusi no 2019.gada pasažieriem

2020.gadā Lietuvas lidostās tika apkalpoti 1,8 miljoni pasažieru, kas ir par 72% mazāk nekā 2019.gadā. Lietuvas lidostas cer, ka 2021.gadā varēs apkalpot vismaz 50% no 2019.gada pasažieru skaita. 2020.gadā no Lietuvas lidostām varēja aizsniegt 72 galamērķus, kas ir par 20 galamērķiem mazāk nekā 2019.gadā. Lidmašīnu vidējais noslodzes koeficients bija 55%.


15.01.2021

No 15 janvāra atļauti starptautiskie pasažieru pārvadājumi - jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests

No piektdienas, 15. janvāra, spēkā stājas prasība, ka visiem, kas ieceļo Latvijā, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Tāpat no piektdienas atļauti starptautiskie pasažieru pārvadājumi Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EES) robežās, kā arī uz Šveici un Lielbritāniju, informēja Satiksmes ministrijā (SM).


03.01.2021

airBaltic stjuarte pastāsta par savu profesiju un piedzīvoto Covid-19 laikā

Covid-19 pandēmijas laikā liela daļa avioreisu ir atcelti, taču daži joprojām notiek. Nacionālās lidsabiedrības "airBaltic vecākā stjuarte Dženeta Umalas intervijā Jauns.lv pastāstīja ne tikai par to, kādus ierobežojumus nākas ievērot stjuartiem, bet arī par savu ceļu līdz šai profesijai. Viņa ir optimistiski noskaņota un cer, ka jau nākamgad situācija aviācijas nozarē uzlabosies un cilvēki atkal varēs vairāk lidot.
29.12.2020

No kurām valstīm atgriežoties jāievēro pašizolācija, informācija ceļotājiem

10 dienu pašizolācijā obligāti jādodas tām personām, kuras:  iebrauc Latvijā no Horvātijas, Lietuvas, Luksemburgas, Sanmarīno, Slovēnijas, Andoras, Zviedrijas, Ungārijas, Šveices, Lihtenšteinas, Čehijas, Nīderlandes, Kipras, Bulgārijas, Portugāles, Dānijas, Slovākijas, Austrijas, Igaunijas, Rumānijas, Itālijas, Polijas, Apvienotās Karalistes, Vācijas, Maltas, Beļģijas, Francijas, Spānijas, Grieķijas, Monako, Norvēģijas, Somijas, Īrijas (saraksts veidots, sākot ar valsti, kurā saslimstība ir visaugstākā).