airBaltic

Meklēt lētas aviobiļetes
Aviokompānija airBaltic 2022. gadā pieņēma darbā gandrīz 1 000 darbinieku
Aviokompānija airBaltic 2022. gadā pieņēma darbā gandrīz 1 000 darbinieku
Rīga. Uzņēmumam turpinot paplašināties un globālajai aviācijas nozarei pakāpeniski atveseļojoties, Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2022. gadā pieņēma darbā 931 darbinieku. Līdz gada beigām kopējais darbinieku skaits sasniedza 2 143 profesionāļus. 2023. gadā plānots pietuvoties 2 500 darbinieku atzīmei.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): “Vienlaikus nodrošinot labāko savienojamību uz un no Baltijas reģiona, pērn mēs spējām savu komandu palielināt par gandrīz 1 000 motivētu un prasmīgu profesionāļu. Tas apstiprina, ka airBaltic joprojām ir viens no iekārojamākajiem darba devējiem Latvijā. Turklāt, tā kā mūsu flotei pievienosies aizvien vairāk lidmašīnu, arī darbinieku skaits turpinās pieaugt.”

“Nav šaubu, ka pandēmijas un kara ietekmē Eiropas ekonomiku šobrīd sagaida izaicinājumi. Taču esam gandarīti, ka joprojām varam nodrošināt darba vietas un uzlabot gan airBaltic, gan valsts konkurētspēju,” piebilst Gauss.

Aplūkojot statistiku, airBaltic 2022. gadā izsludināja 226 vakances, saņēma vairāk nekā 16 800 pieteikumus un veica 3 660 darba intervijas. Visvairāk pieteikumu saņemts uz tādām vakancēm kā otrais pilots, stjuarts un mehāniķis. Kandidāti pārstāvēja Bulgāriju, Čehiju, Horvātiju, Igauniju, Itāliju, Kazahstānu, Latviju, Lietuvu, Portugāli, Rumāniju, Saūda Arābiju, Somiju, Ukrainu un Vāciju.

Visvairāk pārstāvētās profesijas un darbības jomas lidsabiedrībā airBaltic ir stjuarti (>670), lidmašīnu tehniskās apkopes darbinieki (>410), piloti (>370), lidojumu nodrošināšanas un operatīvās darbības speciālisti (>290), komercpersonāls (220) un IT, personālvadības, finanšu un citi biroja darbinieki (>180).

Turklāt šobrīd airBaltic Pilotu akadēmijā mācās 72 studenti. Līdz šim uzņēmumam pievienojušies jau 64 absolventi.

Vidējais airBaltic darbinieku vecums ir 35 gadi, bet vidējais darba stāžs sasniedz sešus gadus. Astoņi darbinieki uzņēmumā strādā kopš tā dibināšanas 1995. gadā. No dzimumu vienlīdzības aspekta, 46% darbinieku ir sievietes un 54% vīriešu. Šobrīd airBaltic strādā 30 dažādu tautību pārstāvji.

airBaltic turpina aktīvu personāla atlasi un šobrīd piedāvā ap 30 brīvu vakanču.

airBaltic nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas mājaslapā www.aviokase.lv.

airBaltic Jaunumi

22.03.2023

Lidsabiedrība airBaltic ievieš Apple Pay

Rīga. Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo par jaunu papildinājumu plašajam apmaksas veikšanas iespēju klāstam, iegādājoties aviobiļetes airBaltic mājaslapā. Sākot no marta, visi klienti var izmantot Apple Pay. Tādējādi airBaltic turpina realizēt savu apņemšanos klientiem nodrošināt dažādas maksāšanas iespējas, lai biļešu iegāde būtu pēc iespējas vienkāršāka.

14.03.2023

Lidsabiedrība airBaltic Kanādā prezentē savu četrdesmito A220-300 lidmašīnu – Latvijas karoga krāsās

Mirabella. Latvijas lidsabiedrība airBaltic īpašā pasākumā kopā ar lidmašīnu ražotāju Airbus prezentēja savu četrdesmito A220-300 lidmašīnu – Latvijas karoga krāsās, tādējādi godinot veiksmīgās un ilggadējās Latvijas un Kanādas attiecības. airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): “Pirms vairāk nekā sešiem gadiem airBaltic kļuva par pirmo lidsabiedrību pasaulē, kas uzsāka lidojumus ar A220-300.
08.02.2023

Aviosabiedrība airBaltic meklē pieredzējušu lidojumu dispečeru

Rīga. Papildinot strauji augošo komandu, Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic izsludinājusi pieteikšanos uz aktuālo pieredzējuša lidojumu dispečera vakanci. Svarīgi minēt, ka šim amatam nepieciešama gaisa kuģu dispečera vai pilota licence.
25.01.2023

Aviokompānija airBaltic saņem 2023. gada ch-aviation Eiropā otrās jaunākās lidmašīnu flotes balvu

Rīga. Tīmekļa pakalpojumu sniedzējs ch-aviation Latvijas lidsabiedrībai airBaltic piešķīris 2023. gada Eiropā otrās jaunākās lidmašīnu flotes balvu ar flotes vidējo vecumu 3,8 gadi.
Kopš 2016. gada, kad airBaltic uzsāka Airbus A220-300 lidmašīnu izmantošanu, lidsabiedrība ar tām pārvadājusi gandrīz 10 500 000 pasažieru.