airBaltic

Meklēt lētas aviobiļetes
Aviokompānija airBaltic Rīgā prezentē 40. lidmašīnu un izziņo sadarbību ar Dziesmu un deju svētkiem
Aviokompānija airBaltic Rīgā prezentē 40. lidmašīnu un izziņo sadarbību ar Dziesmu un deju svētkiem
Rīga. Šodien īpašā svētku notikumā lidostā Rīga Latvijas lidsabiedrība airBaltic prezentēja savu četrdesmito Airbus A220-300 lidmašīnu (reģ. nr. YL-ABN), un tas ir jau otrais flotes gaisa kuģis Latvijas karoga toņu krāsojumā. Pasākumu sevišķi paspilgtināja airBaltic uzsāktā sadarbība ar XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, kļūstot par to oficiālo lidsabiedrību. Klātesot uzņēmuma un lidostas darbiniekiem, partneriem, draugiem, kā arī valsts un ārvalstu amatpersonām, sarīkojumā piedalījās ap 500 dalībnieku.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): “Šī ir īpaša diena airBaltic un valstij, un mēs ļoti lepojamies par iespēju jau vairāk nekā 27 gadus burtiski nest Latvijas vārdu pasaulē. Vēl jo vairāk – darīt to ar vienu no mūsdienīgākajiem gaisa kuģiem, kas ir mūsu lidsabiedrības darbības pamatā. Vienlaikus, apzinoties, cik nozīmīgu lomu latviešu tautai nozīmē Dziesmu un deju svētki, esam pagodināti, ka varam dot arī savu pienesumu to norisei. Mēs gādāsim, lai par svētkiem, kuros kā dziedātāji, dejotāji un mūziķi piedalīsies arī airBaltic darbinieki, uzzinātu pēc iespējas vairāk cilvēku visur, kur vien lido mūsu lidmašīnas.”

Airbus Canada prezidents un izpilddirektors Benuā Šulcs (Benoît Schultz): “Mūsu komanda ir patiesi lepna par iespēju piegādāt airBaltic 40. lidmašīnu. Katrs gaisa kuģis ir unikāls, bet šis ir sevišķi īpašs. Ne vien tāpēc, ka tas ir tik skaistā krāsojumā, bet arī atspoguļo airBaltic pastāvīgo uzticību A220-300. Turklāt šis modelis ir lielā mērā veicinājis lidsabiedrības atbildīgos ilgtspējas centienus.”

Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs: “Šis ir stāsts par mūsu nacionālajā vērtībām. Dziesmu svētki ir notikums, kas uztur mūsu cilvēkos patriotismu un turpina bagātināt latviešus kā tautu. Nacionālās aviokompānijas airBaltic 40. lidmašīna ļaus mūsu Dziesmu un deju svētku stāstam, mūsu kultūras lepnumam izskanēt vēl plašāk pasaulē – gan virs mākoņiem, gan zem tiem.”

Kultūras ministrs Nauris Puntulis: “Dziesmu svētki gan pirms 150 gadiem, gan tagad top ciešā sadarbībā un domājot par rezultātu – lielo notikumu reizi piecos gados, kad svarīgs ir ikviens un visi kopā. Dziesmu svētki top, arī pateicoties atbalstītāju plecam, katram sniedzot atbalstu savas darbības jomā. Tāda ir arī nacionālā aviokompānija airBaltic, kuras iespējās ir informēt par svētkiem tālu aiz Latvijas robežām. Un personiski esmu gandarīts, ka tradīcijas 150. gadskārtā jaunā lidmašīna ir tērpta Latvijas karoga krāsās. Mūziķi saka – lai skan! Dejotāji – lai labs deju solis! Savukārt jaunai lidmašīnai šodien jāvēl – lai labs ceļavējš un allaž labs lidojums!”

Šovasar Dziesmu un deju svētki, akcentējot to tradīcijas 150. gadi, notiks no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā. Svētku laikā paredzēti vairāk nekā 60 pasākumi un koncerti daudzviet Rīgā. Vērienīgajam notikumam gatavojas ap 1 700 kolektīvu Latvijā un ārvalstīs, tostarp arī airBaltic darbinieki kā dziedātāji, dejotāji un mūziķi pārstāv teju 50 kolektīvus.

YL-ABN ir pirmā A220-300 lidmašīna, kas airBaltic piegādāta 2023. gadā. Šogad gaidāmi vēl septiņi jaunie gaisa kuģi, bet kopumā lidsabiedrība pasūtījusi 50 šī tipa lidaparātus. Kopš 2020. gada maija airBaltic visus lidojumus veic tikai ar A220-300 lidmašīnām. Šis lēmums vienkāršo flotes uzturēšanu, kā arī sniedz papildu ieguvumus lidmašīnu efektivitātei.

Līdz šim airBaltic ar A220-300 lidmašīnām ir pārvadājusi vairāk nekā 11 260 000 pasažieru. Kopumā lidsabiedrība ar tām veikusi teju 130 000 lidojumu un nolidojusi vairāk nekā 280 000 stundu.

airBaltic nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un aviobiļetes ir pieejamas mājaslapā aviokase.lv.

airBaltic Jaunumi

29.05.2023

airBaltic pārlidos Brīvības piemineklim un nogādās mājās Latvijas hokeja izlasi

Rīga. Atzīmējot Latvijas vīriešu hokeja valstsvienības vēsturisko panākumu, 2023. gada Pasaules hokeja čempionātā izcīnot bronzas medaļas, šodien Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic nogādās komandu mājās. Sasniedzot Rīgu, Airbus A220-300 lidmašīna, kas rotāta valsts karoga krāsās, pārlidos Brīvības piemineklim. 
11.05.2023

Lielākais jauno maršrutu skaits ziemas sezonā – lidsabiedrība airBaltic paziņo par 11 jauniem maršrutiem

Rīga. Latvijas lidsabiedrība airBaltic šodien publicējusi lidojumu grafiku gaidāmajai ziemas sezonai, kas sāksies 2023. gada oktobrī. Lidsabiedrība no Baltijas valstīm un Tamperes (Somija) veiks lidojumus 11 jaunos maršrutos, kā arī kopumā piedāvās aptuveni 80 maršrutus visā savā tīklā, lai savienotu Rīgu un citas reģiona pilsētas.


02.05.2023

Aviokompānija airBaltic uzsāk lidojumus uz Bukaresti, Porto, Burgasu, Bilbao un Tivatu

Rīga. Latvijas lidsabiedrība airBaltic šonedēļ uzsāk tiešos lidojumus piecos jaunos maršrutos: Rīga-Bukareste (Rumānija), Rīga-Porto (Portugāle), Rīga-Burgasa (Bulgārija), Rīga-Bilbao (Spānija) un Rīga-Tivata (Melnkalne).araksts un aviobiļetes ir pieejamas mājaslapā aviokase.lv.
01.04.2023

Aviokompānijas airBaltic un Tarom pagarina sadarbības lidojumu vienošanos

Rīga. Latvijas lidsabiedrība airBaltic un Rumānijas nacionālā gaisa transporta kompānija Tarom no 1. maija pagarinās sadarbības lidojumu vienošanos, airBaltic sākot nodrošināt tiešos reisus jaunā maršrutā Rīga-Bukareste. Šī vienošanās pasažieriem sniegs jaunas iespējas – tā savienos abu lidsabiedrību maršrutu tīklus, izmantojot partneru centrus Rīgā un Bukarestē,