AvioKases.lv

Starptautisko lidojumu pasažieru kopskaits līdz septembrim var sarukt par 1,2 miljardiem
Starptautisko lidojumu pasažieru kopskaits līdz septembrim var sarukt par 1,2 miljardiem
Starptautisko lidojumu pasažieru kopskaits līdz septembrim var sarukt par 1,2 miljardiem

Saskaņā ar jaunākajām Starptautiskās Civilās aviācijas organizācijas (ICAO) prognozēm, līdz 2020. gada septembrim starptautisko lidojumu pasažieru kopskaits pasaulē varētu samazināties par 1,2 miljardiem.

No 2020. gada janvāra līdz septembrim, attiecībā pret iepriekšējo gadu, pasažieru skaits kopumā varētu sarukt par divām trešdaļām, izraisot lidsabiedrību ieņēmumu kritumu par 150 līdz 220 miljardiem eiro.

Lielākais ieņēmumu zaudējums būs jūtams Eiropas, Āzijas un Klusā okeāna reģionos, kā arī Ziemeļamerikā. Tāpat paredzams, ka visievērojamākais pasažieru skaita samazinājums būs Eiropā, jo īpaši vasaras sezonas laikā, kam sekos Āzijas un Klusā okeāna reģions.

"Tā kā prognozes par pandēmijas ilgumu joprojām ir neskaidras, ICAO ir izstrādājusi sešus atšķirīgus atveseļošanās veidus divos orientējošos scenārijos, lai izpētītu iespējamo ekonomisko ietekmi uz Covid-19 pandēmiju," teikts ICAO ģenerālsekretāra Dr. Fang Liu ziņojumā ICAO dalībvalstu pārstāvjiem.

Starptautiskā Civilās aviācijas organizācija (ICAO, angļu: International Civil Aviation Organization) ir Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) izveidota aģentūra.  Organizācija apkopo starptautiskās aeronavigācijas principus un tehniku, un veicina starptautiskā aviotransporta plānošanu un attīstību, kā arī veicina drošību un sakārtotu jomas izaugsmi.

AvioKases.lv Jaunumi

06.05.2021

Šonedēļ no Rīgas var aizlidot uz 48 galamērķiem

Maija svētku nedēļa iesākusies ar patiesi labām ziņām no Starptautiskās lidostas “Rīga” – lai gan galamērķus skaits nav palielinājies, tomēr Rīgā atgriezušās dažas lidsabiedrības. Šonedēļ plānoti šādi jauni galamērķi: “airBaltic” sāk regulāros lidojumus uz Splitu (Horvātija), “Uzbekistan Airways” atsāk lidojumus uz Taškentu (Uzbekistāna), “Pobeda” atsāk lidojumus uz Maskavas lidostu Vnukovu.


09.09.2020

Aviokompānija «Turkish Airlines» būtiski samazina algas, bet saglabā darbavietas

Turcijas lidsabiedrība «Turkish Airlines» ir vienojusies ar arodbiedrību ''Hava-Is'', ka līdz 2021.gada beigām netiek atlaists neviens darbinieks, bet tiek samazinātas algas. Piloti saņems par 50% zemāku algu, stjuartes par 35% un apkalpojošais personāls par 30%.


15.05.2020

Lidsabiedrība airBaltic no 18.maija katru dienu veiks lidojumus arī uz Frankfurti un Oslo

Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” ar Satiksmes ministrijas atļauju no 18.maija katru dienu veiks tiešos lidojumus turp un atpakaļ arī uz Frankfurti un Oslo. Pilns lidojumu grafiks un aviobiļetes ir pieejamas aviokase.lv mājaslapā.
06.12.2019

airBaltic saņem divdesmit pirmo Airbus A220-300 lidmašīnu ar jaunu krāsojumu

Rīga. Latvijas lidsabiedrība airBaltic šodien, 6.decembrī, Rīgā sagaidīja 21. Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-AAU un pilnveidotu krāsojumu. 21. lidmašīna iezīmē nākamo posmu airBaltic flotes modernizācijas plānā.