Aviobiļetes

Meklēt lētas aviobiļetes
Lidmašīnu biļetes visdrīzāk kļūs vēl dārgākas, brīdina avioeksperts
Lidmašīnu biļetes visdrīzāk kļūs vēl dārgākas, brīdina avioeksperts
Aviobiļetes visdrīzāk varētu vēl vairāk sadārdzināties, ko veicinās gan aviokompāniju finansiālais stāvoklis, gan citi aspekti, izdevumam "Hadley Gamble" sacījis Starptautiskās gaisa transporta asociācijas ģenerāldirektors Viljams Volšs.

Augstākas reaktīvās degvielas cenas, ko veicina pieprasījuma pieaugums, un rafinēšanas jaudas samazināšanās pandēmijas laikā rada bažas aviokompānijām, viņš atzinis.

ASV degvielas rafinēšanas jaudas 2022. gadā ir samazinājušās par 5,4%, kas ir zemākais rādītājs pēdējo astoņu gadu laikā. Šo samazinājumu veicina naftas pārstrādes rūpnīcu slēgšana un pārveidošana, lai tās ražotu vairāk atjaunojamo degvielu.

Volšs uzsvēris, ka, neskatoties uz to, ka patērētāji par aviobiļešu cenām maksā dārgāk, aviokompānijas ne vienmēr gūst peļņu.

"Un, ņemot vērā daudzu aviokompāniju finansiālo stāvokli... Nav tā, ka aviosabiedrības tikai pelna, tās tikai ar cenu celšanu sedz izmaksas, no kurām tās nevar izvairīties un kuras tās nespēj absorbēt pašas," viņš skaidrojis.

Pēdējā gada laikā aviobiļešu cenas vidēji ir pieaugušas par 25%, kas ir straujākais pieaugums gada laikā kopš 1989. gada. Aprīlī vien cenas ir augušas par 18,6%.

Krievijas izsludinātā mobilizācija varētu radīt vēl lielāku spiedienu uz cenām, uzskata "Qatar Airways" vadītājs Akbars Al Beikers. "Man lielākās bažas ir par konflikta eskalāciju, kas veicinās degvielas inflāciju, radot vēl lielāku spiedienu uz piegādes ķēdēm," viņš piebildis, uzsverot, ka tas rezultēsies ar mazāk pasažieriem.

Aviobiļetes Jaunumi

18.01.2023

Lidosta Rīga plāno izveidot vismaz 50 jaunu štata vietu

VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" saistībā ar plānoto lidojumu un pasažieru skaita pieaugumu šogad pirmajā ceturksnī plāno izveidot vismaz 50 jaunu štata vietu, galvenokārt aviācijas drošības jomā un tehniskajās profesijās jauno bagāžas sistēmu apkalpošanas vajadzībām, aģentūru LETA informēja lidostas pārstāvji.
24.10.2022

Vai pieaugošā dzīves dārdzība ietekmē Latvijas iedzīvotāju ceļojumu plānus

Energoresursu krīze un aizvien pieaugošā inflācija manāmi ietekmē iedzīvotāju pirktspēju un iespējas doties atpūtā uz tālākiem galamērķiem. Pieaugot ikdienas tēriņiem, gandrīz puse iedzīvotāju atzīst, ka šoziem neceļos un vairāk nekā piektā daļa aptaujāto plāno ceļot retāk.
11.08.2022

Vēlas samazināt kompensācijas par lidojumu kavējumiem

Čehija, kas šobrīd ir Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts, plāno nākt klajā ar priekšlikumu samazināt kompensācijas par atceltajiem vai aizkavētajiem lidojumiem.


03.08.2022

Pārpildītas lidostas un lidojumu kavēšanās: ko ir svarīgi zināt ceļotājiem

Tūrisma nozarei mostoties pēc Covid pandēmijas nestajiem ceļošanas ierobežojumiem, šī vasara daudz ceļotājus ir pārsteigusi ar pārpildītām lidostām, atceltiem lidojumiem un neskaidrībām, kā rīkoties. Aviokompānijas visā pasaulē jau ir atcēlušas vairāk nekā 25 000 augustā plānoto lidojumu, no kuriem aptuveni 60 procenti - Eiropā.