Aviobiļetes

Meklēt lētas aviobiļetes
Lidosta Rīga plāno izveidot vismaz 50 jaunu štata vietu
Lidosta Rīga plāno izveidot vismaz 50 jaunu štata vietu
VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" saistībā ar plānoto lidojumu un pasažieru skaita pieaugumu šogad pirmajā ceturksnī plāno izveidot vismaz 50 jaunu štata vietu, galvenokārt aviācijas drošības jomā un tehniskajās profesijās jauno bagāžas sistēmu apkalpošanas vajadzībām, aģentūru LETA informēja lidostas pārstāvji.

Lidostas Personāla departamenta direktore Inga Rame norāda, ka darbs lidostā prasa īpašas apmācības un sagatavošanu, tāpēc lidosta ir laikus sākusi jaunu darbinieku piesaisti, lai līdz vasaras lidojumu sezonas sākumam būtu labi sagatavojušies pasažieru skaita pieaugumam.

Rīgas lidosta šajā gadā plāno apkalpot 6,3 miljonus pasažieru, un tas nozīmē, ka jābūt gataviem nodrošināt lidostas pakalpojumus par 16% vairāk pasažieru nekā iepriekšējā gadā.

Lielākais jauno darbinieku skaits būs nepieciešams aviācijas drošības jomā, lai nodrošinātu raitu pasažieru, rokas un reģistrētās bagāžas drošības pārbaudi un uzraudzītu vispārējo kārtību lidostā, tostarp pievērst uzmanību nepieskatītai bagāžai un lidostas iekšējās kārtības noteikumu ievērošanai, kā arī kontrolētu caurlaižu režīma ievērošanu.

Lai sāktu darbu aviācijas drošības inspektora amatā, lidostas Mācību centrā nepieciešams iziet specializētas vairākas nedēļas ilgas apmācības un ir jāiegūst atbilstošs sertifikāts. Apmācības jaunajiem darbiniekiem tiek ieskaitītas apmaksātajā darba laikā.

Strādāt aviācijas drošības inspektora amatā var no 21 gada vecuma, jābūt labām valsts valodas un angļu sarunvalodas zināšanām. Lai strādātu ar lidostas bagāžas pārbaudes rentgeniekārtām, darbiniekiem jābūt arī labai krāsu izšķirtspējai. Tāpat darbiniekiem jāpiemīt spējai koncentrēties un noturēt uzmanību. Ņemot vērā, ka lidosta "Rīga" strādā 24/7 režīmā, daudzi operatīvie darbi, arī aviācijas drošības inspektoru darbs tiek organizēts maiņās.

Lidostai modernizējot reģistrētās un rokas bagāžas sistēmas un uzstādot jaunas bagāžas pārbaudes un transportēšanas sistēmas, darbā tiek aicināti arī bagāžas transportēšanas sistēmu tehniķi un tehniķi-mehatroniķi, kuri ikdienā uzraudzīs un nodrošinās šo sistēmu netraucētu darbu. Šajās jaunajās amata vietās lidosta aicina darbā cilvēkus ar tehnisko izglītību, vēlams - mehatronikā, vismaz divu gadu pieredzi elektrotehniķa vai līdzīgā specialitātē un labām valsts valodas un angļu valodas zināšanām.

Darbinieku motivācijas programma lidostā līdzās tirgus situācijai atbilstošam atalgojumam piedāvā arī dažādus papildu labumus - gan izaugsmes iespējas un plašu veselības apdrošināšanas programmu, gan piemaksas par darbu nakts stundās no pirmās stundas, gan pabalstus svarīgos dzīves notikumos, veikalu darbiniekiem, iespēju iegādāties aviobiļetes ar atlaidēm un citus bonusus, kā arī izaugsmes un karjeras attīstības iespējas.

Pērnā gada laikā lidostā tika apmācīti un darbu sāka aptuveni 500 jauni darbinieki, un lidostas "Rīga" strādājošo skaits - vairāk par 1400 nodarbinātajiem - pārsniedzis pirmspandēmijas rādītājus.

Jau ziņots, ka lidostā "Rīga" pērn apkalpoti 5,38 miljoni pasažieru, kas ir 2,3 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, kad tika apkalpoti 2,35 miljoni pasažieru.

Kopumā pērn apkalpoti 54 818 lidojumi, kas, salīdzinot ar 2021.gadu, ir pieaugums par 40%. No tiem 48 427 bijuši pasažieru reisi, kas ir par 69% vairāk nekā 2021.gadā, kad tika apkalpoti 28 694 pasažieru lidojumi.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.


Autors:  LETA

Aviobiļetes Jaunumi

24.10.2022

Vai pieaugošā dzīves dārdzība ietekmē Latvijas iedzīvotāju ceļojumu plānus

Energoresursu krīze un aizvien pieaugošā inflācija manāmi ietekmē iedzīvotāju pirktspēju un iespējas doties atpūtā uz tālākiem galamērķiem. Pieaugot ikdienas tēriņiem, gandrīz puse iedzīvotāju atzīst, ka šoziem neceļos un vairāk nekā piektā daļa aptaujāto plāno ceļot retāk.
01.10.2022

Lidmašīnu biļetes visdrīzāk kļūs vēl dārgākas, brīdina avioeksperts

Aviobiļetes visdrīzāk varētu vēl vairāk sadārdzināties, ko veicinās gan aviokompāniju finansiālais stāvoklis, gan citi aspekti, izdevumam "Hadley Gamble" sacījis Starptautiskās gaisa transporta asociācijas ģenerāldirektors Viljams Volšs.


11.08.2022

Vēlas samazināt kompensācijas par lidojumu kavējumiem

Čehija, kas šobrīd ir Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts, plāno nākt klajā ar priekšlikumu samazināt kompensācijas par atceltajiem vai aizkavētajiem lidojumiem.


03.08.2022

Pārpildītas lidostas un lidojumu kavēšanās: ko ir svarīgi zināt ceļotājiem

Tūrisma nozarei mostoties pēc Covid pandēmijas nestajiem ceļošanas ierobežojumiem, šī vasara daudz ceļotājus ir pārsteigusi ar pārpildītām lidostām, atceltiem lidojumiem un neskaidrībām, kā rīkoties. Aviokompānijas visā pasaulē jau ir atcēlušas vairāk nekā 25 000 augustā plānoto lidojumu, no kuriem aptuveni 60 procenti - Eiropā.