Aviobiļetes

Meklēt lētas aviobiļetes
Lietuvas tiesa: airBaltic nav jāmaksā flyLAL kompensāciju
Lietuvas tiesa: airBaltic nav jāmaksā flyLAL kompensāciju
Latvijas nacionālajai lidsabiedrībai "airBaltic" nav jāmaksā bankrotējušajai Lietuvas nacionālajai aviokompānijai "flyLAL-Lithuanian Airlines"  ("flyLAL")  vairāk nekā 16 miljonu eiro kompensācija, ko "flyLAL" pieprasa, vainojot "airBaltic" negodīgā konkurencē, nolēmusi Lietuvas Apelācijas tiesa.

Tomēr "flyLAL" apsver iespēju šo spriedumu pārsūdzēt Lietuvas Augstākajā tiesā.

Ar  otrdien, 31.martā, pieņemto spriedumu Lietuvas Apelācijas tiesa anulējusi Viļņas apgabaltiesas 2016.gada janvāra spriedumu, ka "airBaltic" ir jāmaksā "flyLAL" 16,121 miljona eiro kompensācija, ziņu aģentūrai BNS pastāstīja "flyLAL" bankrota administrators Aurims Valaitis.

"Noklausījusies abu pušu pārsūdzības, apelācijas institūcija anulēja pirmās instances tiesas spriedumu un pasludināja jaunu spriedumu, noraidot "flyLAL" sūdzību. Tiesa konstatēja, ka kaitējums nav nodarīts, un neņēma vērā ekspertu secinājumus," sacīja Valaitis.

Lietuvas Apelācijas tiesa izskatīja lietu slēgtā sēdē, un spriedums nav publiskojams. Apelācijas tiesas preses sekretāre Vilma Budeniene aģentūrai BNS apstiprināja, ka tiesa noraidījusi "flyLAL" prasību.

    "flyLAL" apsver iespēju Apelācijas tiesas spriedumu pārsūdzēt Lietuvas Augstākajā tiesā,  aģentūrai BNS sacīja Valaitis. 

Pārsūdzību var iesniegt trīs mēnešu laikā no Apelācijas tiesas sprieduma pasludināšanas.

“airBaltic” vecākais viceprezidents juridiskajos jautājumos Imants Jansons paziņojumā medijiem norādīja, ka "airBaltic” atzinīgi vērtē Apelācijas tiesas lēmumu, jo tas apstiprina celtās prasības nepamatotību. Eiropas Savienības konkurences tiesību noteikumus nedrīkst izmantot, lai slēptu ar zaudējumiem strādājošu uzņēmumu pašu pieļautās kļūdas un neveiksmes. “airBaltic” vienmēr cīnīsies pret nepatiesi celtām apsūdzībām.

“Mēs zinām, ka varam paļauties uz tiesiskumu un likuma varu, bet vēlamies atgādināt, ka mūsu galvenais mērķis ir ērtu gaisa satiksmes pakalpojumu piedāvāšana. Mēs esam īpaši priecīgi, ka pagājušajā gadā mūsu tiešo galamērķu skaits no Viļņas pieauga. Mēs arī atsāksim lidot tiklīdz kopīgiem spēkiem pievarēsim Covid-19 krīzi, lai ar Baltijas valstu savienojamību sekmētu ekonomikas atveseļošanos,” piebida  Imants Jansons.

"flyLAL" vēlas pietiesāt kompensāciju par tās skatījumā nelikumīgām "airBaltic" un  lidostas "Rīga" darbībām - varbūtēju vienošanos par zemākām cenām Rīgas lidostā. "flyLAL" arī uzskata,  ka "airBaltic" ar negodīgu cenu veidošanas politiku Viļņas lidostā izstūmusi to no tirgus.

Viļņas apgabaltiesa 2016.gada janvārī pēc aptuveni septiņus gadus ilgas tiesāšanās secināja, ka "airBaltic" izmantojusi negodīgu konkurenci strīdus maršrutos, un nolēma, ka "airBaltic" jāsamaksā "flyLAL" zaudējumu kompensācija 16,121 miljona eiro apmērā, bet  lidostu "Rīga" no atbildības atbrīvoja.

"flyLAL" tiesā vēlējās panākt 57,87 miljonu eiro zaudējumu kompensāciju no abiem Latvijas uzņēmumiem - "airBaltic" un lidostas "Rīga".

Latvijas valstij pieder 80,05% "airBaltic" akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - gandrīz 20% akciju.

Aviobiļetes Jaunumi

22.07.2020

airBaltic mobilo aviobiļešu rezervāciju skaits pieaudzis

Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" mājaslapā ar mobilo ierīču palīdzību pagājušajā nedēļā veikti 50 000 jaunu biļešu rezervāciju, kas ir par 9% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Pagājušajā nedēļā lielākā daļa pasažieru izvēlējušies rezervēt biļetes lidojumiem uz Tallinu, Oslo un Helsinkiem, savukārt iecienītākie vasaras atpūtas galamērķi bija Roma, Larnaka un Barselona.


24.04.2020

Aviokompānija airBaltic apstiprina jauno biznesa plānu

 Latvijas lidsabiedrības "airBaltic" padome apstiprinājusi jauno uzņēmuma biznesa plānu "Destination 2025 CLEAN", kurš fokusēts uz koronavīrusa krīzes ietekmi un pielāgojumiem, kas bija jāveic esošajā piecu gadu stratēģijā.


09.03.2020

airBaltic samazina sēdvietu skaitu

Rīga. airBaltic pieņēmusi lēmumu no 2020. gada 29. marta līdz 31. maijam turpināt samazināt kopējo sēdvietu skaitu vēl par 7%. Lidsabiedrība atcēlusi vēl 370 lidojumus papildus jau iepriekšējām lidojuma grafika izmaiņām un atceltajiem reisiem no Rīgas uz Milānu un Veronu.
22.02.2020

Pieaug airBaltic iepriekš pasūtīto maltīšu popularitāte

Rīga. Latvijas lidsabiedrības airBaltic pasažieru skaits, kuri savā rezervācijā iekļāvuši kādu no vairāk nekā 70 iepriekš pasūtīto maltīšu izvēlēm, 2019. gadā pieaudzis par 49,5%, bet lidmašīnās piedāvāto maltīšu popularitāte palielinājusies par 19,8%.airBaltic lidojumu servisa vadītāja Zane Pabērza norāda: "Mēs sekojam nozares tendencēm un katru gadu atjaunojam mūsu iepriekšējai pasūtīšanai paredzēto maltīšu ēdienkarti. Mums ir svarīgi spēt piedāvāt plašas izvēles iespējas mūsu pasažieriem un apmierināt dažādas uztura vajadzības.