Aviobiļetes

Meklēt lētas aviobiļetes
Pārpildītas lidostas un lidojumu kavēšanās: ko ir svarīgi zināt ceļotājiem
Pārpildītas lidostas un lidojumu kavēšanās: ko ir svarīgi zināt ceļotājiem
Tūrisma nozarei mostoties pēc Covid pandēmijas nestajiem ceļošanas ierobežojumiem, šī vasara daudz ceļotājus ir pārsteigusi ar pārpildītām lidostām, atceltiem lidojumiem un neskaidrībām, kā rīkoties. Aviokompānijas visā pasaulē jau ir atcēlušas vairāk nekā 25 000 augustā plānoto lidojumu, no kuriem aptuveni 60 procenti - Eiropā. Tūroperators “Novatours” dalās ieteikumos, ko šobrīd ņemt vērā, plānojot ceļojumu.

Vissarežģītākā situācija ir Eiropā
 
Aviācijas statistikas kompānijas "Cirium" sniegtie dati liecina, ka visvairāk traucētu reisu šobrīd ir Eiropas lidostās. Kopumā Eiropā ir atcelti jau vairāk nekā 15,7 tūkstoši augustā plānotie reisi.
Kā galveno iemeslu šādai situācijai aviokompānijas min darbinieku trūkumu, ko izraisīja Covid-19 pandēmijas nestie ceļošanas ierobežojumi un tūrisma globāla apstāšanās.
Tomēr tūroperators norāda, ka ceļotājiem nevajag pārlieku uztraukties. “Lai gan kopējais atcelto lidojumu skaits Eiropā pirmajā mirklī izskatās ļoti liels, patiesībā tas veido tikai divus procentus no kopējā augusta lidojumu grafika. Svarīgi arī atzīmēt, ka visvairāk skartas Rietumeiropas valstis: Vācija, Lielbritānija, Francija, Nīderlande, Austrija,” stāsta “Novatours” pārdošanas daļas vadītāja Sanda Roze.
Tomēr viņa arī iesaka visus turpmākos braucienus plānot laikus un kārtīgi ieskatīties valdošajā statistikā: "Priecājos, ka cilvēki atkal aktīvi ceļo – šogad līdz jūlija sākumam mēs grupas ietvaros (Latvija, Lietuva, Igaunija) esam pārdevuši tik daudz ceļojumu biļešu, cik visā iepriekšējā gadā. Pateicoties šādai ceļotāju aktivitātei, pieaudzis arī populārāko kūrortu noslogojums. Piemēram, Grieķijas sala Roda uzņem pat par 15% lielāku ceļotāju plūsmu kā 2019. gadā. Šī iemesla dēļ iesakām ceļojumus plānot vismaz divus mēnešus iepriekš, lai pārliecinātos, ka patiešām iegūsit vēlamo viesnīcu un vietu lidmašīnā."
S. Roze norāda, ka esošajos apstākļos drošāk ir ceļot ar tūroperatoru: «Protams, no lidmašīnu kavēšanās neizvairās arī tūroperatori, taču tūroperatoram vienmēr ir pārstāvji ārvalstīs, kas ir gatavi vienmēr palīdzēt ceļotājiem, operatīvi risinot jebkuru sarežģītu situāciju. Piemēram, ja lidmašīnas kavēšanās dēļ ir jālūkojas pēc nakstmājām, mēs kopā ar saviem partneriem apņemamies nodrošināt ceļotāju izmitināšanu un ēdināšanu.”
"Mēs vienmēr cenšamies darīt visu iespējamo, lai rūpētos par saviem ceļotājiem. Tomēr dažus faktorus nav iespējams kontrolēt – aviokompānijām vajadzīgs laiks, lai pieņemtu darbā un apmācītu jaunus darbiniekus, lidostām trūkst speciālistu. Turklāt arī gaisa telpai ir savas robežas – tās pārapdzīvotība ietekmē lidojumu kavēšanos. Tātad mēs visi pagaidām esam šīs situācijas ķīlnieki”, piebilst S.Roze.


Kas ceļotājiem jāzina?
 
Cilvēki, kuri šovasar ceļo pa Eiropu un ārpus tās, var piedzīvot lidojumu kavēšanos vai atcelšanu. Lai gan, ceļojot ar tūrisma operatoriem, šādas situācijas ir retāk sastopamas, “Novatours” dalās ar padomiem, kā rīkoties šādās situācijās..
 
Ko darīt, ja lidojums kavējas?
 
Ja lidojat ar Eiropas aviokompāniju un jūsu lidojums tiek aizkavēts, jums ir tiesības uz palīdzību, kompensāciju, bezmaksas ēdināšanu (un dažos gadījumos izmitināšanu) un atgriešanās lidojumu atkarībā no kavēšanās ilguma un attāluma. Ja ierodaties galamērķī ar kavēšanos vairāk nekā 3 stundas, jums pienākas kompensācija (no 250 līdz 600 eiro), izņemot gadījumus, ja lidojums aizkavējies īpašu apstākļu dēļ, kas aviokompānijai jāpierāda, iesniedzot noteiktus dokumentus. Lai saņemtu kompensāciju, pasažierim jāsazinās ar aviokompānijām, kas veic lidojumu.
 
Ko darīt, ja nozaudēta bagāža?
 
Personāla trūkuma dēļ dažās lidostās pasažieru reģistrētā bagāža var iestrēgt vai pazust. Pirmkārt, pēc ierašanās galamērķī ir jāpārliecinās, vai bagāža tiešām ir nozaudēta. Bagāžas saņemšana lielākajās lidostās dažos gadījumos var ilgt pat stundu vai vairāk. Ja jūsu soma joprojām neatrodas, mēģiniet pārbaudīt citu lidojumu pāri palikušās bagāžas - iespējams, soma nejauši tika transportēta nepareizi. Ja somas tomēr nav atrodamas, sazinieties ar tās aviokompānijas bagāžas nodaļas informācijas centru, kura veica jūsu pēdējo lidojumu. Ja arī šādi nav atrodama bagāža, noteikti aizpildiet bagāžas nozaudēšanas veidlapu. Tāpat der pajautāt, kādu kompensāciju aviokompānijas piedāvā par bagāžas nozaudēšanu.

Ko darīt, ja lidojums tiek atcelts?
 
Ja lidojums tiek atcelts, jums ir tiesības saņemt aviobiļetes pilnas cenas atlīdzinājumu tās summas apmērā, par kuru tā ir pirkta, vai tiesības mainīt maršrutu, izmantojot pielīdzināmu apstākļu pārvadājumus, kā arī vienlaikus pasažierim ir tiesības uz aprūpi un tiesības pieprasīt kompensāciju (ja vien nav konstatējams kāds no izņēmuma gadījumiem).

Kādas ir ceļojumu apdrošināšanas priekšrocības?

Plānojot atvaļinājumu šī brīža situācijā, ceļojumu apdrošināšana ir iesakāma vairāk kā jebkad, un to var iegādāties kopā ar lidojumu vai atsevišķi. Šāda apdrošināšana primāri pasargā ceļotājus no negadījumiem un var segt arī ceļojuma laikā radušos medicīniskos izdevumus. Varat arī izvēlēties atcelšanas apdrošināšanu, kas segs lielāko daļu atceltā ceļojuma izmaksu, ceļojuma atcelšanu savas vai tuvinieka slimības dēļ, negadījumu, atcelta vai aizkavēta lidojuma un citu iemeslu dēļ.Par „Novatours”

„Novatours” ir vadošais tūroperators Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kas nodrošina šodien iegādāto pakalpojumu stabilitāti arī nākotnē. Tūroperators organizē brīvdienu un ekskursiju braucienus ar čarterlidojumiem. „Novatours” garantē kvalitatīvus, uzticamus un drošus ceļojumu risinājumus pat uz vistālākajiem galamērķiem.

Aviobiļetes Jaunumi

18.01.2023

Lidosta Rīga plāno izveidot vismaz 50 jaunu štata vietu

VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" saistībā ar plānoto lidojumu un pasažieru skaita pieaugumu šogad pirmajā ceturksnī plāno izveidot vismaz 50 jaunu štata vietu, galvenokārt aviācijas drošības jomā un tehniskajās profesijās jauno bagāžas sistēmu apkalpošanas vajadzībām, aģentūru LETA informēja lidostas pārstāvji.
24.10.2022

Vai pieaugošā dzīves dārdzība ietekmē Latvijas iedzīvotāju ceļojumu plānus

Energoresursu krīze un aizvien pieaugošā inflācija manāmi ietekmē iedzīvotāju pirktspēju un iespējas doties atpūtā uz tālākiem galamērķiem. Pieaugot ikdienas tēriņiem, gandrīz puse iedzīvotāju atzīst, ka šoziem neceļos un vairāk nekā piektā daļa aptaujāto plāno ceļot retāk.
01.10.2022

Lidmašīnu biļetes visdrīzāk kļūs vēl dārgākas, brīdina avioeksperts

Aviobiļetes visdrīzāk varētu vēl vairāk sadārdzināties, ko veicinās gan aviokompāniju finansiālais stāvoklis, gan citi aspekti, izdevumam "Hadley Gamble" sacījis Starptautiskās gaisa transporta asociācijas ģenerāldirektors Viljams Volšs.


11.08.2022

Vēlas samazināt kompensācijas par lidojumu kavējumiem

Čehija, kas šobrīd ir Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts, plāno nākt klajā ar priekšlikumu samazināt kompensācijas par atceltajiem vai aizkavētajiem lidojumiem.