Aviobiļetes

Meklēt lētas aviobiļetes
Vai pieaugošā dzīves dārdzība ietekmē Latvijas iedzīvotāju ceļojumu plānus
Vai pieaugošā dzīves dārdzība ietekmē Latvijas iedzīvotāju ceļojumu plānus
Energoresursu krīze un aizvien pieaugošā inflācija manāmi ietekmē iedzīvotāju pirktspēju un iespējas doties atpūtā uz tālākiem galamērķiem.

Pieaugot ikdienas tēriņiem, gandrīz puse iedzīvotāju atzīst, ka šoziem neceļos un vairāk nekā piektā daļa aptaujāto plāno ceļot retāk. Tomēr gandrīz katrs piektais iedzīvotājs ir gatavs mainīt savus paradumus un samazināt tēriņus, lai turpinātu ceļot kā līdz šim, secināts Latvijas aviokompānijas "SmartLynx Airlines" pasūtītā aptaujā.
Vērtējot savas finansiālās iespējas tuvākajos mēnešos, katrs otrais aptaujātais, kura ikmēneša ienākumi ir zem 1000 EUR, norādījis, ka neplāno ceļot un katrs piektais ceļotājs, kura ienākumi ir līdz 1500 EUR mēnesī, šoziem ceļos retāk.

Tomēr 15% iedzīvotāju, neskatoties uz cenu pieaugumu un kopējo dzīves sadārdzinājumu, turpinās ceļos kā līdz šim. Turklāt 35% iedzīvotāju, kuru ikmēneša ienākumi pārsniedz 1500 EUR, šoziem savus ceļošanas paradums neplāno mainīt. Lai varētu atļauties turpināt ceļot kā līdz šim, neliela daļa jeb 7% ceļošanas entuziastu ir gatavi samazināt savus ikdienas tēriņus un 4% - ierobežot tēriņus ceļojuma laikā. Savukārt 6% apsver iespēju doties uz lētāku ceļojuma galamērķi.

"Iespējams, tuvāko mēnešu laikā varam gaidīt aviopasažieru pieprasījuma samazināšanos. Vienlaikus šo efektu mazina tas, ka cilvēkiem pēc diviem pavadītiem gadiem mājās ir ļoti liela vēlme atkal ceļot, tādēļ daļa ceļotāju, iespējams, izvēlēsies galamērķus, kuros lidojuma biļetes un nakšņošanas izdevumi būs ievērojami izdevīgāki. Lidsabiedrības, neskatoties uz nozares izaicinājumiem, būs spiestas meklēt risinājumus, lai noturētu konkurētspējīgas biļešu cenas un saglabātu pasažieru lojalitāti," aptaujas rezultātus komentē "SmartLynx Airlines" vadītājs Žīgimants Surints (Žygimantas Surintas).

Lielākā daļa jeb 66% Latvijas iedzīvotāju, plānojot atpūtu uz tālākiem galamērķiem, kā svarīgāko izvēles kritēriju norāda lidojuma biļetes cenu. Vienlaikus, iedzīvotājiem izvēloties aviobiļetes, 45% gadījumu tiek ņemts vērā lidojuma laiks, kā arī lidojuma ilgums, kas ir svarīgs 17% aptaujāto. Turklāt sievietes biežāk (50%) nekā vīrieši (40%) laika un datuma izvēli uzsver kā būtiskāko kritēriju lidojumu izvēlē. Aptuveni piektā daļa jeb 21% aptaujāto iedzīvotāju atzīst, ka tiem svarīgi ir arī biļetes cenā iekļautie papildu pakalpojumi, piemēram, sēdvietas izvēle un bagāžas nosacījumi. Tāpat katrs trešais pētījuma dalībnieks pirms biļetes iegādes novērtē aviosabiedrības reputāciju un servisa kvalitāti. Tikai 7% aptaujāto ceļotāju nozīmīga ir punktualitāte un 2% - aviosabiedrības rūpes par vidi.

Aviobiļetes Jaunumi

18.01.2023

Lidosta Rīga plāno izveidot vismaz 50 jaunu štata vietu

VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" saistībā ar plānoto lidojumu un pasažieru skaita pieaugumu šogad pirmajā ceturksnī plāno izveidot vismaz 50 jaunu štata vietu, galvenokārt aviācijas drošības jomā un tehniskajās profesijās jauno bagāžas sistēmu apkalpošanas vajadzībām, aģentūru LETA informēja lidostas pārstāvji.
01.10.2022

Lidmašīnu biļetes visdrīzāk kļūs vēl dārgākas, brīdina avioeksperts

Aviobiļetes visdrīzāk varētu vēl vairāk sadārdzināties, ko veicinās gan aviokompāniju finansiālais stāvoklis, gan citi aspekti, izdevumam "Hadley Gamble" sacījis Starptautiskās gaisa transporta asociācijas ģenerāldirektors Viljams Volšs.


11.08.2022

Vēlas samazināt kompensācijas par lidojumu kavējumiem

Čehija, kas šobrīd ir Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts, plāno nākt klajā ar priekšlikumu samazināt kompensācijas par atceltajiem vai aizkavētajiem lidojumiem.


03.08.2022

Pārpildītas lidostas un lidojumu kavēšanās: ko ir svarīgi zināt ceļotājiem

Tūrisma nozarei mostoties pēc Covid pandēmijas nestajiem ceļošanas ierobežojumiem, šī vasara daudz ceļotājus ir pārsteigusi ar pārpildītām lidostām, atceltiem lidojumiem un neskaidrībām, kā rīkoties. Aviokompānijas visā pasaulē jau ir atcēlušas vairāk nekā 25 000 augustā plānoto lidojumu, no kuriem aptuveni 60 procenti - Eiropā.